Mobil Oyun

Mobil Oyun Sektörü Cirosu

Bildiğiniz gibi Youtube kanalımızda sürekli mobil oyun videoları paylaşıyoruz. Elbette bu durumda mobil oyun sektörünün gelişimini görmezden gelmek olmaz. Bu haberde sizlere mobil oyun sektörünün son zamanlardaki yüksek hızlı gelişiminden bahsedeceğim.
Mobil oyun sektörü geçtiğimiz 2016 yılında 41 milyar dolarlık ciro yaparak dikkatleri üzerine çekti. Bu durumda sektörün Hollywood’u geride bıraktığı sinema sektöründen daha iyi iş çıkardığı söyleniyor.
Bu detayların yanında 2017 ‘nin Şubat ayında en çok para kazanan 10 mobil uygulamadan 9’unun oyun olması da telefon oyun sektörünün gelişimini gözler önüne seriyor. Bir başka ilginç istatistikse şu, 2016 yılında telefon kullanıcıları toplam 31,7 milyar adet oyun indirmiş.
Mobil oyun sektörünün hızlı gelişimin en önemli etkeni cep telefonu satışlarının inanılmaz derece artması olarak gösteriliyor. Bunun yanında tabletleri de unutmamak gerekiyor. Verilen istatistiklere göre mobil oyunların pazardaki payı %10’dan %37’ye kadar çıkmış.
Türkiye için de mobil oyun sektörünün bazı istatistiklerinden bahsetmeden geçmeyelim. 2013 yılında 40 milyon dolar olan cep oyun pazarı geçtiğimiz yıl ise 220 milyon dolara çıkarak inanılmaz bir büyüme sergilemiş. Ülkemizde ayrıca 30 milyon mobil oyun tutkunu olduğu da istatistiklere yansımış ki bu haberi okuyorsanız sizde bu 30 milyon kişiden birisiniz.

Mobil Oyun Sektörü Cirosu

İlgili Yazılar
Mobil OyunRehberStrateji

Clash Royale Yeni Kart : Duvar Yıkıcılar (Rehber)

Mobil Oyun

Fetih Altın Çağ Mobil Strateji Oyununa Başlamadan Önce

Battle RoyaleMobil Oyun

Pubg Mobile PC'de Facebook Bağlantı Sorunu İçin Çözüm

Mobil Oyun

Red Magic Mars - Mobil Oyuncu Telefonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir