Mobil Oyun

En Çok Para Kazanan 5 Android Oyunu

Başka bir haberden esinlenip bu haberi yazmaya karar verdim. Liste var elimde herkesin erişebileceği bir liste. Bende biraz fikirlerimi katarak kısaca açıklamaya çalışacağım işte, Android’in en çok para kazanan 5 oyunu;

En Çok Para Kazanan 5 Android Oyunu

Listeye bir bakın. Hepsi ücretsiz oyun. İlk önce bunu vurgulamak gerekir. Ücretsiz ama en çok hasılatı yapiyor, peki bu nasıl oluyor? F2P oyunların aslında ücretli oyunlardan daha pahalı olduğu dünyanın bir gerçeği. Elbette bu bir pazarlama fırsatı. Şöyle ki ücretli olduğu için insanların deneme oyunun içine girme fırsatı bulamaması hasılatı önemli ölçüde düşürüyor. Neyse küçük bir detay daha sonra oyunlara kısaca geçelim. Listedeki ilk 77 oyun ücretsiz. 78. Oyun Minecraft PE …

Clash Royale: Oyun Clash of Clans ‘ın kahramanlarını askerlerini barındıran elbette içerisinde özgün ya da benzer kahramanlar da olan gerçek zamanlı bir strateji kart destesi oyunu. Parayı oyun içi elmas satarak kazanıyor. Elmaslarla altin, ya da sandık alabiliyorsunuz. Ya da 8 seviye olduğunuzda turnuvalara girip ödül kazanabiliyorsunuz.

Last Empire-War Z: Dünyanın sonu, zombi temalı gerçek zamanlı strateji oyunu. Diğerleriyle aynı mantıkta parayla oyun içi altın veya benzeri bir eşya alarak kendinizi geliştiriliyor ya da hızlı geliştiriyorsunuz. En basit örneği kendinizi korumak için kalkan alabiliyorsunuz.

101 Okey Plus: Bir okey okey oyunu, zaten aşinasınızdır. Parayı vip üyelik satarak kazanıyor. Vip olanlar seviyelerine göre daha çok chip denilen oyun içi para kazanıyor ya da çeşitli sosyal veya görsel özellikler kazanıyor.

Clash of Kings: Gerçek zamanlı bir strateji. Fantastik öğelerden oluşuyor. Oyun içi altın satarak para kazanıyor. Ya da aylik vip paketi satıyor. Diğerleriyle benzer özellikte para kazanma yöntemi var. Örneğin Last Empire-War Z… Listede görünmese de ~7. Sirada~ Game of War: Fire Age farklı bir örnek.

Clash of Clans: Farklı bir tarzda strateji oyunj, yine gerçek zamanlı ve yine köy gelistirme üzerine dayalı. Parayı yine oyun içi elmas satarak kazanıyor. Elmaslar oyunu hızlandırmak ve hızlı şekilde gelişmek için kullanılabilir. Ayrıca korunmak için kalkan da satılıyor.

Şimdi genel bir değerlendirme, en çok hasılat yapan Android oyunlar listesindeki 5 oyundan 4’ü strateji oyunu. Bunun en önemli nedeni sürekli oyunda olmanıza gerek yok. Elbette sıklıkla girmelisiniz, ama girmediğiniz zaman elbette kalkan alarak kendinizi koruyorsunuz onlar da para kazanıyor. Sizin fikirlerinizi de merak ediyorum. Lütfen yorumlarda paylaşınız.

İlgili Yazılar
Mobil OyunRehberStrateji

Clash Royale Yeni Kart : Duvar Yıkıcılar (Rehber)

Mobil Oyun

Fetih Altın Çağ Mobil Strateji Oyununa Başlamadan Önce

Battle RoyaleMobil Oyun

Pubg Mobile PC'de Facebook Bağlantı Sorunu İçin Çözüm

Mobil Oyun

Red Magic Mars - Mobil Oyuncu Telefonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir