Mobil Oyun

Daha Çok Kadınlar Mobil Oyun Oynuyor Peki Neden?

Türkiye’de mobil oyuncuların yarısından fazlasının kadınlar olduğu ortaya çıktı. %51 i geçen bir kadın oyuncu profili mevcut peki kadınlar neden fazla, ya da mobil oyuncuların çoğu neden kadın?

Adcolony araştırma şirketinin Türkiye’de yaptığı araştırma neticesinde mobil oyuncuların çoğunun kadın olduğu ortaya çıktı. Bu düşündüğümüzün aksi bir durum olsa da araştırmalar bunu gösteriyor. Özellikle bulmaca ve renk birleştirme gibi basit oyunların popülerliğini göz önüne alacak olursak kadın oyuncuların bu tip basit ve eğlenceli oyunları seçtiğini anlamak güç olmaz. Peki kadınlar mobil.oyuncular arasında neden fazla?

Bunun en önemli sebeplerinden birisi ev hanımları. Oyun oynamak için bol bol zamanları olabilir. Ayrıca araştırmada bir netice daha ortaya çıkıyor. Oyuncular daha çok zaman geçirmek adına mobil oyun oynuyor.

Mobil oyunların gelirlerinin film gelirlerini aştığı günümüzde kolay erisilebildigi için mobil oyun tercih edenlerin sayısı da oldukça fazla. Mobil Oyun seven biri olarak oynadığımız oyunların çoğunda rakibinizin bayan olduğunu söylemek istedim. Siz ne düşünüyorsunuz?

Daha Çok Kadınlar Mobil Oyun Oynuyor Peki Neden?

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mobil OyunMobil Oyun Haber

Bulut Oyun Sistemi Google Stadia Nedir?

HaberMobil Oyun

Mobil Oyunların Pile Zararı Var Mı?

Mobil Oyun

Mobil Oyun Ekipmanı Fiziksel Navigasyon Çubuğu

Mobil OyunRehberStrateji

Clash Royale Yeni Kart : Duvar Yıkıcılar (Rehber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir