Mobil Oyun

Mobile Legends League of Legends'ın İçeriğini Kopyaladı Mı? Dava Açılmış

League of Legends’ın yapımcısı Riot Games Mobile Legends’ın İçeriğini bir çok açıdan kopyaladığını iddia ederek mahkemeye başvurdu. Bazılarımız bilir ki daha önce Mobile Legends:5v5 Mona ismiyle çıkan oyun yine Riot Games’in Google Play e telif hakkı nedeniyle başvurusu sonucu mağazadan kaldırılmış ardından mobil moba oyunu SMT yapımı Mobile Legends bazı küçük değişiklikler ve isim değişikliği ile Mobile Legends Bang Bang olarak tekrar mobil oyun mağazalarında yerini almıştı.

Bu küçük değişiklikler telif hakkı durumunu Riot Games için değiştirmemiş ki şirket bu sefer uzun bir dosya hazırlayarak mahkemeye başvurdu. Konuşulanlara göre inanılmaz bir tazminat söz konusu ve bu durum Mobile Legends Bang Bang’i bitirebilir.

Baktığınız zaman bir çok açıdan LoL e benzeyen Mobile Legends Bang Bang zor durumda kalacak gibi görünüyor. Kopyalanan icerikler ise kahramanlar özellikler mekanlar ve çizimler olarak gösteriliyor. Renk paleti de deniyor ama burdan yuruyemezler çünkü renk paleti dendiği zaman seçenekler kısıtlı olabiliyor. Onun dışında kahraman ve kahraman özellikleri gerçekten Mobile Legends’ın başını ağrıtabilir ve oyun dünyasından silinmesine sebep olabilir. Mobil moba dendiği zaman akla ilk gelen oyun olan Mobile Legends ayrıca en çok kazanan mobil oyunların arasında başı çekiyor.

Kopyalandı denilen iceriklerden bir kaçını sizlerle paylaşalım. Mobile Legends akıbetini sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

Mobile Legends League of Legends'ın İçeriğini Kopyaladı Mı? Dava Açılmış
Mobile Legends League of Legends'ın İçeriğini Kopyaladı Mı? Dava Açılmış
Mobile Legends League of Legends'ın İçeriğini Kopyaladı Mı? Dava Açılmış

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili Yazılar
Mobil Oyun

Mobil Oyun Ekipmanı Fiziksel Navigasyon Çubuğu

Mobil OyunRehberStrateji

Clash Royale Yeni Kart : Duvar Yıkıcılar (Rehber)

Mobil Oyun

Fetih Altın Çağ Mobil Strateji Oyununa Başlamadan Önce

Battle RoyaleMobil Oyun

Pubg Mobile PC'de Facebook Bağlantı Sorunu İçin Çözüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir