Mobil Oyun

Türkiye Yazılım Ve Oyun Gelişimini Destekleyecek

Mobil oyun sektörünün hızla geliştiği günümüzde ülkemiz de bu sektöre yatırımın artması amacıyla destek verecek. Ekonomi bakanının yaptığı açıklamaya göre 180 günlük eylem planı hazırlandı ve ülkemizden Mobil Oyun çıkması ve dünyaya ihraç edilmesi için yazılım geliştiricileri devlet teşvik edecek.

Türk yapımı Mobil Oyun ve uyulamalari son zamanlarda sıkça görür olduk. Bundan sonra da daha sık görecek gibiyiz. Devlet eliyle Mobil yazılıma verilecek destek ile geliştiriciler daha rahat şekilde çalışma yapabilecek. 
Herşey çok güzel lakin ülkemizde sık sık söylense de maalesef yerli bir telefonumuz yok. Vestel Turkcell vs bunların hepsi hikaye çünkü ya donanımı dışardan alıyoruz ya da telefonu komple dışardan alıyoruz. Yerli denilen telefonların donanımı dışarıdan alınıyor ve ülkemizde birleştiriyor. Ne üretiyoruz? İşlemci mi, ram mi, rom mu, ekran mi, panel mi, batarya mi üretiyoruz ki bu telefon nasıl yerli oluyor? Zira parça birleştirme işini yol kenarındaki telefon tamircisi de yapıyor. Bu nedenle yazılım geliştiricilere destek vermek önemli ama ilk önce yazılımın kullanılacağı telefonu yapın sonra yazılımını oyununu yapın. Bu ayni şey gibi dünyanın en büyük hava alanını yapıyorsun ama bir tane uçak yapamıyorsun. 
Türkiye Yazılım Ve Oyun Gelişimini Destekleyecek

İlgili Yazılar
Mobil OyunRehberStrateji

Clash Royale Yeni Kart : Duvar Yıkıcılar (Rehber)

Mobil Oyun

Fetih Altın Çağ Mobil Strateji Oyununa Başlamadan Önce

Battle RoyaleMobil Oyun

Pubg Mobile PC'de Facebook Bağlantı Sorunu İçin Çözüm

Mobil Oyun

Red Magic Mars - Mobil Oyuncu Telefonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir