Mobil Oyun

Türkiye’de Oyun Oynayan 3 Kişiden 1’i Telefonda Oynuyor

Casper’dan harika rakamlar geldi. Excalibur markasıyla uzun zamandır piyasada olan Casper Türkiye’deki 27 milyon oyuncunun hangi platformları tercih ettiğini açıkladı. Verilen rakamlara bakarsak 3 kişiden 1’i telefondan oyun oynuyor. Diğer 2 kişi de biri PC’den biri de konsoldan oyun dünyasına giriyor.

Son zamanlarda sürekli mobil oyun sektörünün hızlı gelişiminden bahsedip duruyoruz. Bununla ilgili bir rakamı daha vermek istedik. Sadece ülkemizde 27 milyon oyuncu var ve bunun 9 milyonu telefondan oyun oynuyor.

Oyuncular arasında son zamanlarda özellikle mobil oyun sektörünün gelişmesiyle bir tartışma ortaya da çıkmıştı. Telefondan oyun oynayanlar cidden oyuncu mu? Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyoruz ama telefondan oyun oynayanlar bence oyuncu kategorisine girebilir. Mobil oyun sektörü ile ilgili haberler duyurmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.

Türkiye'de Oyun Oynayan 3 Kişiden 1'i Telefonda Oynuyor

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mobil OyunMobil Oyun Haber

Bulut Oyun Sistemi Google Stadia Nedir?

HaberMobil Oyun

Mobil Oyunların Pile Zararı Var Mı?

Mobil Oyun

Mobil Oyun Ekipmanı Fiziksel Navigasyon Çubuğu

Mobil OyunRehberStrateji

Clash Royale Yeni Kart : Duvar Yıkıcılar (Rehber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir