Mobil Oyun

PUBG Mobil Platforma Geliyor

30 milyon satış rakamına ulaşmış ve aynı anda 3 milyon oyuncunun sunucuya giriş yaptığı oyun PUBG orjinal olarak mobil platforma geliyor. Oyunun hem ios hem de Android sürümünü bir videoda görebiliyorsunuz. Bu video iki platformun karşılaştırma videosu olarak kaydedilmiş.

PUBG mobilin ne zaman çıkacağı şimdilik bilinmiyor ama karşılaştırma videosuna baktığınız zaman çok fazla beklemeyeceğimizi anlayabiliyoruz.

PUBG yani Playerunknown’s Battlegrounds isimli oyun yakinda Mobil Platforma çıkacak. Oyunun mobilde bir çok kopyası bulunuyor ama kendisi şimdilik yok. Merak ettiğim ise şu, konsol ve Pc sürümlerinin aynı platformda olduğunu biliyoruz ama mobil sürüm nasıl olacak? Yani mobilden oyuna giren birisi arenada konsol ya da Pc oyuncusuyla karşılaşacak mı? Aynı sunucuda mı olacaklar bilinmiyor. Zira bu biraz adaletsiz olabilir. Klavye fare ikilisi kimisine gore avantajlı. Bazıları oyun koluyla daha iyi nişan alabiliyor. Onun dışında mobil sürümde nişan alma desteği olabilir. Bakalım ortak sunucu olursa platform değişikliğini nasıl dengeleyecekler?