Mobil Oyun

Warlords of Aternum Sıra Tabanlı Rol Oyunu / Android Mobil Oyun

Rol oyunlarını sevenler için bu yazıda bütün detaylarıyla ve videolarıyla Warlords isimli oyundan bahsedeceğim. Sıra tabanlı oyunları sevenlerin mutlaka bir kez göz atması gereken bir oyun olarak gördüğüm Warlords ‘dan bahsetmeye başlayalım.
Warlords mobil oyun
Oyun turnbase denilen yani sıra tabanlı oyunlardan. Renk paleti iyi. Kahramanlar da özenle donatılmış. Farklı yeteneklerdeki kahramanlar, oyunun zenginliğini ortaya koyuyor. Ayrıca kendine göre bazı kurallar koyulmuş ki bunlardan az sonra bahsedeceğim.
Warlords oynanış
Sıra tabanlı oyunlarda olduğu gibi Warlords oyununda da aksiyona girmek için aranızı beklemek durumundasınız. Savaş alanına kahramanları oyunun size gösterdiği yerlere bırakıyor ve ilk turu siz oynuyorsunuz. Bütün karakterleri koyduktan sonra maça maşlıyorsunuz.
Karakterlerin gidebilecekleri maksimum mesafeyi kutucuklarda görebiliyor izin verilen alanlara istediğiniz gibi haraket edebiliyorsunuz.
Kahramanınızın özelliğine göre yeterli mesafede olduktan sonra bir de vuruş hakkınız var. Rakibimiz vurabiliyorsunuz.
Kahramanlarınız farklı farklı. Örneğin okçu uzaktan vurabilirken savaşçılar rakibinin hemen bitişik alanda olması gerekiyor. Yine büyücüler de savaşçıları aksine uzaktan vurabiliyor.
Arazi şartları kahramanı etkiliyor
Warlords mobil oyununun en önemli bir başka özelliği arazi şartları. Rakibimiz göre yüksek alandaysanız daha fazla hasar verebiliyorken çalılık alanda bulunursanız daha az hasar alma özelliğimiz bulunuyor. Ayrıca sınıfların birbirlerine üstünlüğü bulunuyor. Örneğin bir mızrak kullanan karakter binek kullanan karakterlere daha fazla hasar veriyor. Bunlar stratejinizi zenginleştirmek açısından önemli detaylar.
Kahraman gelişimi
Oyunun kendine özgü bir gelişim sistemi bulunuyor. Oyun sonunda kazanılan eşyalarla kahramanı geliştirmeniz mümkün. Özellikleri artan ve yetenekleri gelişen karakterler daha zorlu rakipleri yemekte gerekli.
Kahraman edinme
Warlords oyununda kahraman almak için belli seviye sınırlarını aşmak zorundasınız. Kahraman açılır ve takımınıza alabilirsiniz. Takımınızı belirlerken ayrıca kahraman yeteneklerine göre seçim yapmanız tavsiye edilir.

Bundan sonraki detayları sizler için hazırladığım videolarda bulmanız mümkün. Hepsini izleyin.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir