Mobil Oyun

Mobile Legends MS Sorunu Çözümü

Bir çok Mobile Legends oyuncusunun şikayet ettiği bir konuya açıklık getirmeye çalışacağım. Elimden geldiğince basit ve anlaşılır olması niyetindeyim. Açıklayarak Mobile Legends MS Sorunu’na değinelim. Bu yanımızda ayrıca Mobile Legends MS Sorunu çözümünü bulacaksınız.

Mobile Legends nedir? 

Elbette Mobile Legends ‘ın ne olduğunu biliyorsunuz. Hem iOS hem Android platformunun popüler mobil Moba oyunlarından birisi ama teknik detay verelim. Mobile Legends Online bir oyun. Online olmasıyla birlikte aynı anda başka bir oyuncuya aynı verileri paylaştığınız bir oyun. Bu açıdan mili saniyelerin önemi çok büyük. Oyunla ilgili bilmemiz gerekenler;
Sunucuları nerede? 
Altyapısı nasıl? 
Oyuncu sayısı nedir? 

MS nedir? 

Bilmenin aksine Ping ile aynı şeydir. MS açılımı Milisaniye’dir. Bir diğer deyişle saniyenin binde biridir. Bir başka deyişle 1000MS 1 saniye yapar. Sınavıyla aramdaki tepki süresini belirtir. Siz telefondan bir yetenek kullandığınız zaman o yetenek kullanımınız sunucusu gönderilir. İşlenir ve tepki olarak karşımıza geri döner. Bu iki aksiyon arasında geçen süreye ve olaya Ping denir. Bu süre çok kısa olduğundan MS yani milisaniye olarak ifade edilir. 1000MS değeri aldığınız zaman sunucu ile aranızda 1 saniye gecikme var demektir. 1 saniyelik gecikmede bile oyunların oynanmaz hale geldiğini bildiğimizden MS’nin önemini bir kez daha anlamış oluyoruz. 

Mobile Legends MS Sorunları 

Mobile Legends oyununda neden MS değerimiz yüksek? Bunun bir kaç sebebi var. 
Sunucuları Asya’da ve uzaklık sıkıntı yapıyor. 
İnternetinizde sıkıntı var. 
Telefonunuzda sıkıntı var. 
Mobile Legends Bang Bang

Mobile Legends MS Sorunu Çözümü 

İnternetten aldığım bilgiye göre (eski olabilir) Mobile Legends sunucuları Uzak Doğu’da bu nedenle uzaklıktan kaynaklanan bir sıkıntı var. Buna yapacak birşey yok. Eğer yapılabiliyorsa Avrupa Sunucusuna geçin. 
Asya oyunu için alttaki fotoğrafta görüldüğü üzere sunucu simi yapılabiliyor. Eğer karakter geçişi mümkün değilse artık Avrupa sunucusunda yeniden başlarsınız kısmen Mobile Legends MS Sorunu çözğlecektir. 
Mobile Legends sunucu listesi
İnternetinize kimseyi bağlanmaya çalışın. Mümkünse başka cihaz bağlanmasın. İnternetten başka işlem yapmayın. Wifi sıkıntılı olabilir. Mobil internetiniz iyiyse ve kullanım hakkınız yüksek ise onu kullanın. 
Telefonun eski olması oyunda kasmalara neden olabilir.  Bu kaşıntı size ping ya da diğer deyişle ms sorunu gibi gelebilir. Dikkat edin. Ayrıca telefonun arka planda herhangi bir işlem yapmadığından ve de interneti kullanmadığındam emin olun. 
Bu yöntemler işe yarayacaktır. Yorum atın bana da bilgi verin. 
İlgili Yazılar
Mobil OyunRehberStrateji

Clash Royale Yeni Kart : Duvar Yıkıcılar (Rehber)

Mobil Oyun

Fetih Altın Çağ Mobil Strateji Oyununa Başlamadan Önce

Battle RoyaleMobil Oyun

Pubg Mobile PC'de Facebook Bağlantı Sorunu İçin Çözüm

Mobil Oyun

Red Magic Mars - Mobil Oyuncu Telefonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir