Mobil Oyun

Pubg Mobile Rütbe ve Rank Sistemiyle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Şu sıralar sadece Android üzerinden 100 milyon indirme sınırını geçen Pubg Mobile oyunu daha önce de bildiğiniz üzere en iyi oyun ödülünü almıştı. Battle Royale kategorisinde rakip tanımayan mobil Battle Royale oyunu Pubg Mobile, bünyesinde oyuna zaman ayıran ve başarılı olan oyuncuları diğerlerinden ayırmak ve de oyunculara bir amaç vermek için rütbe ve rank sistemi barındırıyor.
Pubg Mobile rütbe ve rank sistemi

Pubg Mobile Rank Sistemi Nedir?

Rank sisteminde kendi yerinizi oyun içinden görebiliyorsunuz. Lakin bazı kısımlarda göremeyebilirsiniz. Bunun sebebi bu sistemin 5’e ayrılmış olması. 
  • Birinci şahıs kamera açısı modu
  • Üçüncü şahıs kamera açısı modu
  • Tekli oyun modu
  • Eşli oyun modu
  • Takım oyun modu
Bunların hepsi için farklı rank hesapları bulunuyor. Örneğin sürekli 3. şahıs kamera modunda oynuyorsanız ve belli bir ranka çıkmayı başardıysanız buradaki başarılarınız birinci şahıs kamera modu için geçerli rank sistemine yansımayacaktır. Buna dikkat edin. Sürekli tekli oynayan birisi takım modu için rank elde edemeyecektir.
pubg mobile rank sistemi

Pubg Mobile Rank Yükseltme

Peki Pubg Mobile, Battle Royale oyununda rank nasıl yükseltilir? Bunun için çok basit bir önerimiz var. En azından dikkatli olun ve ilk 10’da oyunu bitirmeye çalışın. Bir kaç kişiyi de bayıltırsanız kısa zamanda rankınız yükselecektir.
pubg mobile rütbeler

Pubg Mobile Rütbeler

Rütbeler oyunda ne kadar yetenekli olduğunuzu gösteren yegane bir sistemdir. Pubg Mobile oyununda şu rütbeler bulunur;

Bronz (I – V)
Gümüş (I – V)
Altın (I – V)
Platin (I – V)
Elmas (I – V)
Taç (I – V)
As
Fatih

Sırasıyla ilk 6 rütbenin kendi içinde 5 kademesi olduğunu da unutmayın. Yükselmek oldukça zor. Şimdi şöyle bir tırnak işareti açmak lazım. Oyun ilk çıktığı zaman oyunda botlar var yorumları yapıldı, vardı, doğruydu. Lakin öyle oyuncular da var ki bot bile daha iyi oynuyor. Onları karıştırmayın. Oyuna ilk başladığınız zaman Bronz’da başlarsınız. Elbette Bronz oyuncuların hepsi de sizin gibi. Bot gibi. Acemi. 

Ben oyuna başladım ama sürekli birinci oluyorum, çok iyi Pubg oynuyorum!

Bu yorum oldukça yanlış çünkü rütbe yükseldikçe oyuncular elekten geçiyor. Yetenekli olanlar bir üst rütbede sizi bekliyor. Buna mutlaka dikkat edin. Siz de ne kadar yetenekliyseniz o kadar üst rütbeye çıkabilirsiniz.
Son olarak eklemek gerekirse oyun modları arasında da rütbe farklılıkları var. 3. şahıs modunda oynayan birisini 1. şahıs moduna soktuğunuz zaman illa ki farklı hissedecektir. Bu nedenle rütbe hesabı farklıdır.
Pubg Mobile rütbe ve rank sistemini forumda tartış

Ayrıca Bakınız:   Summoners War Canavarları Yükseltmek
Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
HaberMobil Oyun

Apple Arcade Türkiye Fiyat ve Detaylar (Ücretsiz Deneme)

Mobil Oyun

Türkiye'de En Çok Hangi Mobil Oyunlara Para Harcadık?

Mobil Oyun

Apple Arcade Resmen Tanıtıldı

Mobil Oyun

Erangel'de İşaret Fişeği Nasıl Bulunur?

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.