RehberStrateji

Clash Royale’de Yapılmaması Gereken Hatalar (Rehber)

Bir başka Clash Royale rehberinden herkese merhaba. Clash Royale’de kabul görmüş stratejilerin yanında hiç yapılamaması gereken bazı hatalar da herkes tarafından biliniyor. Bunları sizler için derlemeye çalıştım. Ayrıca siz de yorum kısmından kendi fikrinizi ve oyun sitilinizi paylaşabilirsiniz. Dilerseniz uzatmadan sık yapılan ama ders alınmayan hatalardan bahsedelim.

Deste oluşturma

Kesinlikle destenizi rastgele oluşturmayın. Elbette kendi oyun tarzınıza göre deste oluşturacaksınız ama biraz popüler desteleri de takip etmek gerekir. Bunun için örnek olarak “Golem Kontrol Destesi” rehberimi paylaşabilirim. Bu hataya en büyük örnek mana gereksinimi yüksek kartların aynı destede toplanması. Bir Golem ve Pekka’nın aynı destede olması iksir maliyetini maksimuma çıkaracağı için zaten oyun oynamanızı engelleyecektir. Son güncellemeyle 10 iksir değerine çıkan Üç Silahşör kartına da özellikle dikkat edin.

clash royale imkansız deste

Yanlış yere büyü atma

Bazı büyüler yan prenses kuleleri yıkılmadan kral kulesine çarparsa işiniz oldukça zorlaşır. Kral kule prenses kule yıkılana kadar aktif değildir. Bu yüzden Çarpma, Oklar, Zehir gibi kartları oynarken Kral Kulesini etkilemediğinden emin olun. Ayrıca Mezarlık kartını da mümkünse köşelere atmaya çalışın.

İlk elden yüksek mana isteyen kartlarla oynama

Oldukça sık yapılan bu hatanın bedeli çok ağır oluyor. İlk elden Golemi oyuna salarsanız, rakibinizde elindeki kartlar uygunsa anında oyunu bitirebilir. Golemi attığınızda mananız çok az kalacağından başka kart oynama ihtimaliniz de oldukça düşüyor. Bununla birlikte bir kar oynayabilseniz bile muhtemelen düşük mana değerli, stratejik ama etkisiz bir kart oluyor. Rakibinizde anında kuleleri yıkıyor. Örneğini aşağıdaki videodan açıkça görmeniz mümkün.

Bina Kartlarını Kulelere Yakın Dikme

Bir çok oyuncu bu konuya dikkat ediyor. Ama bazıları zorunluluktan bunu yapıyor. Ama çok önemli bir hatadır. Bina kartınızı kuleyi savunmak için kulenin önüne dikerseniz Alev Topu ya da Roket gibi kartlarla bina kartınız anında yok edilebilir. Konuyla ilgili bir başka inanılmaz yanlış ise İksir Toplayıcı kartının prenses kulesinin arkasına koyulması. Bunu yaptığınız zaman rakibinizin hem İksir Toplayıcı’yı yok etme ihtimali var hem de prenses kulesine zarar verme şansı var. Oysa İksir Toplayıcı için oyun başında en önemli konum Kral Kulesinin hemen önüdür. Elbette yok edilebilir ama oyunun başında olduğunuzdan kral kulesine zarar verilmeyecektir.

Sizlere sık yapılan ve oyunun kaderini değiştirebilecek bir kaç hatadan bahsettim. Bunlara dikkat ederseniz karşı taraftan “Noob” gibi görünmezsiniz. Eğer sizin de bildiğiniz yapılan yanlışlar varsa mutlaka yorumdan tartışmaya katılın. Dilerseniz bu yanlışları rehbere bile ekleyebilirim. Bir sonraki rehberde görüşmek üzere.

Sitedeki bütün rehberlere ulaşmak için buraya bakın.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MinecraftRehber

Netherite Ingots Craftlama Netherite Ekipmanı Yapma

Pubg MobileRehber

Pubg Mobile'da Mermiyi Sektirmemek İçin En İyi Ayarlar

MinecraftRehber

Minecraft'ta Ejderha Yumurtası (dragon egg) Kuluçkalama

AksiyonRehber

Watch Dogs Legion Bloodline Çalışmıyorsa Nasıl Oynarsınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir