Battle Royale

Tencent Açıkladı: Hilecilerle Savaştayız!

Pubg Mobile son zamanlarda hile kullananların arttığı bir oyun olarak dikkat çekmeye başladı. Özellikle mobil bir oyun olan Pubg Mobile ‘ın bilgisayardan oynanabilmesi hile yapabilmeyi kolaylaştırıyor. Telefonlara hile uygulaması yüklemek ya da dosyalarda değişiklik yapmak bilgisayara göre biraz zor olduğundan hilecilerin çoğu Pubg Mobile ‘ı PC’den oynayanlar olarak karşımıza çıkıyor. Tencent, kullanıcı verilerinin incelendiğini ve absürt verilere sahip oyuncuların banlanacağını açıkladı.

Oyuncular banlanacak, geliştiriciler ise.. .

Pubg Mobile hilecilerin oyundan sonsuza dek atılacak ama oyun ücretsiz olduğundan geri dönmeleri elbette çok kolay. Sadece gelişmiş bir hesabı kaybetmek çok koyacaktır. Hile uygulama ve programlarını geliştirmelerle ilgili de daha ciddi önlemler alınıyor. Onlar hakkında yasal işlem başlatılacak. Sonuçta bir oyun için hile geliştirmek oyunun sahibi şirkete maddi manevi zarar vermek anlamına gelirken oyuncu ve para kaybına sebep oluyor. Bu da yasal olarak hile geliştiricilerin başına iş açabilir. Bununla ilgili ise geçmişte örnekler bulunuyor. Hile yazanların tutuklandığını biliyoruz.

Pubg Mobile hileleri

Benim kullandığım hile mı diye sormayın, eğer size avantaj sağlıyorsa hile diyebiliriz. Örnek olarak; multihack, duvardan sekmeme hilesi, otomatik nişan hilesi, kafaya nişan hilesi, duvarın arkasını görme, tepeme hilesi, silahla oyuna başlama gibi bir çok hile bulunuyor. Bunlardan birini kullandıysanız çok yakında banlanabilirsiniz.

Özellikle PC için geliştiriliyor

Bu ve benzer Pubg Mobile hilelerinin özellikle PC için geliştirildiğini açıklayan Tencent bu hileleri yazanlarla ve yayanlarla ilgili hukuki işlem başlatılacağını açıkladı. Elbette bu uyarılar kimseyi etkilemiyor. Hile yapmak çok kolay olduğundan özellikle PC’den oynanan Pubg Mobile için hile yazılıyor.

Herkesi gören hileci

Bir Youtube yayıncısı oyun esnasında hileciyi farkediyor. Kendisini göremeyeceği halde farkeden rakibine ölüyor hile olduğunu farkettiği için onu izliyor. Görülüyor ki çok uzaktan, otların ve kayaların arkasından her yerdeki rakiplerini bu kişi görebiliyor. Görebildiği için diğer kişi ile farketmeden onu indirebiliyor. Yayıncıya göre bu hileci yeteneksiz olduğu için sona kalamıyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Free FirePubg Mobile

PUBG: Battlegrounds geliştiricisi Krafton, Apple ve Google'ı Pubg'yi klonlayanlar nedeniyle dava ediyor

Halo InfiniteRehber

Halo Infinite: Hileler ve Kodlar

Haber

Remedy, mobil versiyonu da dahil olmak üzere Tencent ile Vanguard için ortak oldu

Pubg Mobile

PUBG Mobile, Squid Game benzeri bir oyun modu ekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir