Battle Royale

Tencent Açıkladı: Hilecilerle Savaştayız!

Pubg Mobile son zamanlarda hile kullananların arttığı bir oyun olarak dikkat çekmeye başladı. Özellikle mobil bir oyun olan Pubg Mobile ‘ın bilgisayardan oynanabilmesi hile yapabilmeyi kolaylaştırıyor. Telefonlara hile uygulaması yüklemek ya da dosyalarda değişiklik yapmak bilgisayara göre biraz zor olduğundan hilecilerin çoğu Pubg Mobile ‘ı PC’den oynayanlar olarak karşımıza çıkıyor. Tencent, kullanıcı verilerinin incelendiğini ve absürt verilere sahip oyuncuların banlanacağını açıkladı.

Oyuncular banlanacak, geliştiriciler ise.. .

Pubg Mobile hilecilerin oyundan sonsuza dek atılacak ama oyun ücretsiz olduğundan geri dönmeleri elbette çok kolay. Sadece gelişmiş bir hesabı kaybetmek çok koyacaktır. Hile uygulama ve programlarını geliştirmelerle ilgili de daha ciddi önlemler alınıyor. Onlar hakkında yasal işlem başlatılacak. Sonuçta bir oyun için hile geliştirmek oyunun sahibi şirkete maddi manevi zarar vermek anlamına gelirken oyuncu ve para kaybına sebep oluyor. Bu da yasal olarak hile geliştiricilerin başına iş açabilir. Bununla ilgili ise geçmişte örnekler bulunuyor. Hile yazanların tutuklandığını biliyoruz.

Pubg Mobile hileleri

Benim kullandığım hile mı diye sormayın, eğer size avantaj sağlıyorsa hile diyebiliriz. Örnek olarak; multihack, duvardan sekmeme hilesi, otomatik nişan hilesi, kafaya nişan hilesi, duvarın arkasını görme, tepeme hilesi, silahla oyuna başlama gibi bir çok hile bulunuyor. Bunlardan birini kullandıysanız çok yakında banlanabilirsiniz.

Özellikle PC için geliştiriliyor

Bu ve benzer Pubg Mobile hilelerinin özellikle PC için geliştirildiğini açıklayan Tencent bu hileleri yazanlarla ve yayanlarla ilgili hukuki işlem başlatılacağını açıkladı. Elbette bu uyarılar kimseyi etkilemiyor. Hile yapmak çok kolay olduğundan özellikle PC’den oynanan Pubg Mobile için hile yazılıyor.

Herkesi gören hileci

Bir Youtube yayıncısı oyun esnasında hileciyi farkediyor. Kendisini göremeyeceği halde farkeden rakibine ölüyor hile olduğunu farkettiği için onu izliyor. Görülüyor ki çok uzaktan, otların ve kayaların arkasından her yerdeki rakiplerini bu kişi görebiliyor. Görebildiği için diğer kişi ile farketmeden onu indirebiliyor. Yayıncıya göre bu hileci yeteneksiz olduğu için sona kalamıyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Battle RoyaleFortnite

Fortnite'ta Emerald Axe Nasıl Alınır?

Battle RoyaleNişancı OyunuWarzone

Warzone 2'de Nuke Skin Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir