Battle Royale

Game for Peace Kaç Para Kazandı?

Sadece bir kaç gün içinde Game for Peace’in kazancını duyunca şaşıracağınızdan eminim. Çünkü inanılmaz bir gelir olduğu gerçek. Demek ki Tencent boşuna uğraşmamış. Olayı kısaca hatırlatmak isterim, daha sonra rakamlara ve kazançlara geçebiliriz. Tencent, Çinli oyun yazılım şirketi, kendi yayınladığı Pubg Mobile için Çin’de lisans alamadı. Lisans alamadığı için resmi olarak oyun içi eşya satışı da yapamadı. Yani bu güne kadar boşuna uğraştı. Çin gibi bir ülkeden kazanç elde edemedi. Konseyden bir türlü onay alamayınca bir değişikliğe gitti. Çin hükümetin kan, ceset görmek istemediği oyunlarda Tencent, Pubg Mobile kopyası Game for Peace oyununu piyasaya sürdü. Oyundaki tek ve en önemli değişiklik birini vurduğunuz zaman kan yerine yeşil bir bulut yayılıyor (Bu diğer ülkelerde de var) Daha sonra rakibiniz yok olmadan önce size el sallayarak selam verip çantasını size veriyor. Ardından kayboluyor. Yani burada ölmüş gibi değil de saf dışı kalmış gibi görünüyor. Doğrusu da bu zaten. Saf dışı kalıyor. Bunu artık Çinli oyuncular resmen görüyor. Yaşanan olay bu şekilde;

Tencent’in Game for Peace gelirleri

Pubg Mobile’ın çin versiyonu Game for Peace sadece 3 gün içinde Çinli oyunculardan tam 14 milyon $ kazandı. İnanılmaz bir rakam. Oyuncular resmen Pubg Mobile’a aç kalmışlar. Oyun resmi olarak lisansını alır almaz satışlar başladı ve Tencent resmen rekor satış yaptı. Yine de Çinli oyuncu sayısına baktığımız zaman rakamların biraz düşük olduğunu düşünebilirsiniz.

Çin’de oyuncu sayısı

Çin, dünyanın en kalabalık ülkesinde elbette en kalabalık oyuncu kitlesi olması da normal. Ülkede 600 milyon civarı oyuncu olduğu söyleniyor. Ayrıca Pubg Mobile oynayan ya da bu oyuna ilgisi olan 70 milyondan fazla oyuncu var. Bunlara baktığımız zaman elbette kazanılan paranın biraz düşük olduğunu söyleyebilirsiniz ama yine de bu kazancın 3 gün içinde yapıldığını hatırlatmakta fayda var.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Battle RoyaleFortnite

Fortnite'ta Emerald Axe Nasıl Alınır?

Battle RoyaleNişancı OyunuWarzone

Warzone 2'de Nuke Skin Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Fantastik Battle Royale Ride Out Heroes Şimdi Ön Kayıtta