İncelemeStrateji

Warhammer: Chaos & Conquest Mobil Strateji Oyunu Çıktı

Sonunda, çok uzun zamandır ön kayıt aşamasında olan oyun mobil platformlar için çıkışını gerçekleştirdi. Warhammer: Chaos & Conquest dik ekran oynanan mobil kale geliştirme strateji oyunu olarak dikkat çekiyor. Oyun hakkında detaylı bilgileri bulabileceğiniz bu yazıyı her kelimesine kadar okuyup oyun hakkında bilgi edinebilirsiniz. Warhammer: Chaos & Conquest incelememizde değerlendirmemizi yapacağımız kriterler şu şekilde; hikaye, oynanış, grafikler, Türkçe dil desteği, fiyat… Bu oyun için kriterlerimiz yeterli olacaktır. Warhammer: Chaos & Conquest mobil strateji oyunu incelememize başlayalım. Games Workshop şirketinin geliştirdiği Tilting Point şirketinin yayınladığı oyun 39Mb ilk indirme boyutuna sahip. Bununla birlikte oyuna girerken küçük bir indirme paketinin yanında ayrıca ayarlar kısmından daha yüksek görüntü kalitesi sunan doku paketini indirmeniz de mümkün. İndirme kısmıyla ilgili detaylar bu şekilde.

Warhammer: Chaos & Conquest geliştiricisi ve yayınlayıcısı

Warhammer: Chaos & Conquest hikayesi

Warhammer: Chaos & Conquest oyununun en önemli kısmı Warhammer içeriğinin olması. Tema olarak Warhammer sevenleri memnun edecektir. Hikayesi elbette türüyle şekilleniyor. Oyunumuz kale geliştirme strateji oyunu. Bilindik örnekler ise şu şekilde; Clash of Kings, March of Empire, Fetih Altın Çağ vb. Hepsiyle benzer bir oynanış ve içeriğe sahip Warhammer: Chaos & Conquest oyununun en önemli farkı hikayesi / teması / konusu… Warhammer dünyasından çizimler, askerler, şampiyonlar görebileceğiniz oyunun Warhammer hikayesine sizi sokacağından emin olabilirsiniz. Hikaye bakımından, derin PC geçmişi sayesinde Warhammer çok derin olmasından ötürü tam puan almayı başarıyor.

Youtube Kanalıma Abone Olabilirsin

Warhammer: Chaos & Conquest oynanış

Mobil oyunumuz dik ekran oynanıyor. Benzer örnekleri gibi ana kalenizi geliştiriyorsunuz. Kale içinde daha yüksek savaş gücüne ulaşmanız için geliştirmeniz gereken bir sürü bina, araştırmanız gereken bir sürü araştırma var.

şampiyon warhammer chos and conquest

Şampiyon ve cenkbeyi

Oyunda “Şampiyon” denilen bir kahramanınız bulunuyor. Bu bir çok strateji oyununda da var. Ama bununla da bitmiyor. Ayrıca Cenkbeyi denilen bir oldu da bulunuyor. Şampiyon sadece görünüm amaçlı demek istiyorum ama bir enerjisi ve görüntüsü de var. Savaşta gönderilebiliyor ya da savunma yapıyor. Bununla birlikte 2 adet görünümü de bulunuyor. İsmi değişebiliyor.

warhammer chaos and conquest cenkbeyi

Cenkbeyine kısaca bakacak olursak, diğer alternatif oyunlardaki kahramanlara benziyor. Çok sayıda kahraman olduğunu söyleyebilirim ama şampiyon 1 adet bulunuyor. Aralarındaki fark bu. Şampiyonda sadece görüntü ve isim değişebiliyor.

Warhammer: Chaos & Conquest oyununda dünya haritasındaki kaynaklara, pve içeriklerine ve diğer oyunculara saldırarak gelişiminizi hızlandırmanız gerekiyor. Kale içerisinde geliştirdiğiniz yemek, odun, demir, taş alanları elbette her saniye üretim yapıyor ama ileri ki aşamalarda kendi ürettiğiniz kaynağın kesinlikle yeterli olmayacağını ekleyelim. Bu nedenle hem dünya haritasından kaynak yağmalamak gerekiyor hem de oyunculara saldırmak mecburi hale geliyor.

Ayrıca Warhammer: Chaos & Conquest oldukça gelişmiş yaratıklarla da dikkat çekiyor. Bunlardan da hızlı bir şekilde kaynak ve diğer ihtiyaçlarınızı temin edebiliyorsunuz. Bu tür alanlara saldırmak için şampiyon gerekebiliyor. Şampiyonun enerjisi de saldırı için gerekli materyallerden birisi.

Warhammer: Chaos & Conquest grafikler

Oyunun en dikkat çekici husularından birisi de çizimler ve animasyonlar. Bu işi en iyi yapan iki şirket vardı. Birisi Plarium, diğer ise Camel Games… Şimdi Games Workshop’un strateji oyunlarından yüksek grafik detaylı ve de animasyonlu oyunu yapabidiğini gördük. Grafik açısından da bizden tam puan alan oyunun grafik yükseltme düşürme seçeneğinin olması da ayrıca artı bir özellik. Tek sıkıntı oyuna ilk girdiğimizde telefonu çok ısıttığını gördüm. Yine de benzerlerine baktığımız zaman grafik açısından çok iyi durumda.

Warhammer: Chaos & Conquest Türkçe dil desteği

Oyunda bazı kısımlarda küçük çeviri hataları ve Türkçe karakter sorunu haricinde hiç bir sıkıntı yok. Türkçe dil desteği bir çok oyunda yokken ya da bir çoğu çok sonradan bu desteği getirmişken Warhammer: Chaos & Conquest’in çıkışıyla beraber bu desteği sunması bizim için oldukça önemli. Bazı çeviri hataları ve Türkçe karakter sorunundan bir kaç puan kırsam da genel puanı oldukça yükseltecek bir artı olduğunu söyleyebilirim.

Warhammer: Chaos & Conquest fiyat

Youtube kanalımız için kaydettiğimiz hesabımızda herhangi bir harcama yapmadık. Gerek duymadık ama ilk seviyelerde zaten gerek olmuyor. İleri ki zamanlarda gerek duyuluyor. Özellikle kalkan almak para harcamak gerekebiliyor. Ama Warhammer: Chaos & Conquest’te bir şey gördüm. Gerçek parayla satın alınan yeşil elmasları bol bol verdiğini söyleyebilirim. Eğer ileriki seviyelerde de etkinliklerden görevlerden bu şekilde yeşil elmas gelirse oyunu çok fazla oynayanlar kesinlikle para harcamaya gerek duymayacaktır. Buna inanıyorum çünkü daha önce Gameloft’un March of Empire oyununda bunu gördük. Bu açıdan şimdilik fiyat konusunda da yüksek puan vereceğim.

Genel değerlendirme

Warhammer: Chaos & Conquest oyunu genel olarak oynanabilir bir oyun. Kale geliştirme mobil strateji oyunlarını sevenlerin mutlaka bakması gerektiğini düşünüyorum. Bir kaç küçük olumsuzluk dışında herhangi bir sıkıntı yok.

 

8.8

Warhammer: Chaos & Conquest

Bir kaç küçük hata dışında sıkıntısız bulduğum, Türkçe dil desteği olan ve fiyat konusunda en azından baştan oyuncuları üzmeyen Warhammer: Chaos & Conquest mobil oyunu ayrıca grafikleriyle de rakiplerine taş çıkartıyor.

Hikaye

8.0

Oynanış

8.0

Grafikler

9.0

Türkçe Dil Desteği

9.8

Fiyat

9.0

Pros

  • Popüler bir tür
  • Yüksek grafik detayı
  • Grafik kalitesini değiştirebilme
  • Warhammer teması
  • Türkçe dil desteği
  • İlk başlarda bol bol elmas vermesi

Cons

  • Türkçe karakter hataları
  • Bazı küçük çeviri hataları
  • Cihazın ısınması
Google Play
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Age of Empires 4RehberStrateji

Age of Empires 4 En İyi Irklar / Medeniyetler Listesi

RehberRol OyunuStrateji

Baldurs Gate 3: Lockpicking Rehberi, Kilitli Kapılar Nasıl Açılır?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Kahraman Kaldırma, Satma, Kapasite Artırma

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Karakter İstatistikleri Açıklaması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Ramazan Bayramı Kutlamaları Erken Başlıyor! [Basın Bülteni]