Auto Chess

Taktik Savaşları: Teamfight Tactics (LOL TFT) Mobil Oyun

Riot Games son zamanlarda hızlı çıkışlar yapıyor. Ardı ardına mobil oyunlarını duyuran şirket daha önce League of Legends’ın mobil moba sürümünü duyurmuş ve oyuna ön kayıt toplamaya başlamıştı. Bu oyunla beraber ayrıca League of Legends’ın içinde bir modu olan kısa ismiyle TFT olarak bilinen Taktik Savaşları: Teamfigth Tactics oyununun mobil sürümünü de duyurdu.

Taktik Savaşları: Teamfight Tactics

Oyunun en önemli ve sevileceğini düşündüğümüz özelliklerinden birisi League of Legends karakterleriyle oynanabilmesi. Auto Chess kategorisinde yer alan oyunda kahramanlarınız LOL’ün kahramanlarından oluştuğu gibi kısmen de yetenekleri bu kahramanlardan alıntılanmış. Mantığı ise zaten piyasada olan Auto Chess, Chess Rush, Dota Underlords, Magic Chess Bang Bang, Arena of Evolution: Red Tides ve benzeri oyunlarla bire bir aynı.

Taktik Savaşları: Teamfight Tactics’in resmi açıklamasına baktığımız zaman “oyun içi olaylar”dan bahsediyor. Bunun tam ne anlama geldiğini şu an çözemesek bile her oyunun farklı bir hissiyat vermesinden söz ediliyor.

Taktik Savaşları: Teamfight Tactics‘in en önemli özelliği olarak da çapraz platform desteği gösteriliyor. Yani çıkacak mobil oyunu oynayarak bilgisayardan oynayan biriyle aynı maça girmeniz mümkün. Bu özelliğin en büyük avantajı ise oyuncu sayısını oldukça yükseltecek olması. Bununla oyunda rank sisteminin olduğu da biliniyor. Oynadıkça ve tecrübe kazandıkça rankınızı yükseltebilir ve herkese tecrübenizi gösterebilirsiniz. Bununla birlikte daha tecrübeli ve yetenekli oyuncularla karşılaşabilirsiniz.

Taktik Savaşları: Teamfight Tactics ne zaman çıkıyor?

Oyunun çıkışıyla ilgili tam tarih verilmedi. Oyun dosyaları en son 10 Ekim 2019 tarihinde güncellenmiş gibi görünüyor. Oyun zaten ön kayıtta olduğundan çıkışı çok uzun sürmeyecektir. Riot Games oyunu önemli bir tatil günü ya da 2020’nin ilk aylarında piyasaya sürecektir diye düşünüyoruz. Bununla birlikte Taktik Savaşları: Teamfight Tactics hakkında haberler gelmeye devam edecek. Mobil oyun haberlerini bizimle takip ediniz.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Auto ChessBattle Royale

Pubg'ye Turnuva Stili Oyun Modu Gelebilir

Auto Chess

Chess Rush, Öne Çıkan Kahraman Özelliği Nasıl Kullanılır?

Auto Chess

Teamfight Tactics Mobile Çıkışını Gerçekleştirdi

Auto ChessStrateji

Hearthstone'un Battlegrounds'ına Ejderhalar Geliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
League of Legends: Wild Rift Mobil Oyunu 2020’de Geliyor