Auto Chess

Taktik Savaşları: Teamfight Tactics (LOL TFT) Mobil Oyun

Riot Games son zamanlarda hızlı çıkışlar yapıyor. Ardı ardına mobil oyunlarını duyuran şirket daha önce League of Legends’ın mobil moba sürümünü duyurmuş ve oyuna ön kayıt toplamaya başlamıştı. Bu oyunla beraber ayrıca League of Legends’ın içinde bir modu olan kısa ismiyle TFT olarak bilinen Taktik Savaşları: Teamfigth Tactics oyununun mobil sürümünü de duyurdu.

Taktik Savaşları: Teamfight Tactics

Oyunun en önemli ve sevileceğini düşündüğümüz özelliklerinden birisi League of Legends karakterleriyle oynanabilmesi. Auto Chess kategorisinde yer alan oyunda kahramanlarınız LOL’ün kahramanlarından oluştuğu gibi kısmen de yetenekleri bu kahramanlardan alıntılanmış. Mantığı ise zaten piyasada olan Auto Chess, Chess Rush, Dota Underlords, Magic Chess Bang Bang, Arena of Evolution: Red Tides ve benzeri oyunlarla bire bir aynı.

Taktik Savaşları: Teamfight Tactics’in resmi açıklamasına baktığımız zaman “oyun içi olaylar”dan bahsediyor. Bunun tam ne anlama geldiğini şu an çözemesek bile her oyunun farklı bir hissiyat vermesinden söz ediliyor.

Ayrıca Bakınız:   Chess Rush Güncelleme (Türkçe Dil Desteği Geldi)

Taktik Savaşları: Teamfight Tactics‘in en önemli özelliği olarak da çapraz platform desteği gösteriliyor. Yani çıkacak mobil oyunu oynayarak bilgisayardan oynayan biriyle aynı maça girmeniz mümkün. Bu özelliğin en büyük avantajı ise oyuncu sayısını oldukça yükseltecek olması. Bununla oyunda rank sisteminin olduğu da biliniyor. Oynadıkça ve tecrübe kazandıkça rankınızı yükseltebilir ve herkese tecrübenizi gösterebilirsiniz. Bununla birlikte daha tecrübeli ve yetenekli oyuncularla karşılaşabilirsiniz.

Taktik Savaşları: Teamfight Tactics ne zaman çıkıyor?

Oyunun çıkışıyla ilgili tam tarih verilmedi. Oyun dosyaları en son 10 Ekim 2019 tarihinde güncellenmiş gibi görünüyor. Oyun zaten ön kayıtta olduğundan çıkışı çok uzun sürmeyecektir. Riot Games oyunu önemli bir tatil günü ya da 2020’nin ilk aylarında piyasaya sürecektir diye düşünüyoruz. Bununla birlikte Taktik Savaşları: Teamfight Tactics hakkında haberler gelmeye devam edecek. Mobil oyun haberlerini bizimle takip ediniz.

Tayfun B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Nişancı Oyunu

Doom Eternal'ın İlk Campaign Genişleme Paketi Duyuruldu

Mobil OyunStrateji

Warhammer Quest: Silver Tower Ön Kayıt Almaya Başlıyor

AksiyonMacera

Ghost of Tsushima'nın Yeni Yaması, Oyuna Yeni Zorluk Seviyesi Ekliyor

Nişancı OyunuRehber

Call of Duty Mobile: Ücretsiz Petrol Elde Etme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
League of Legends: Wild Rift Mobil Oyunu 2020’de Geliyor