MMORPGRehber

Black Desert Mobile Başlangıç Rehberi

Black Desert Mobile ara yüzünü anlama

Bir çoğu için karmaşık bir ara yüze sahip olsa da oyuna aşina olanlar hiç zorluk çekmeyecektir. Arayüz konusunda küçük başlıklarla ilerleyelim.

Harita ve NPC listesi

Sol üst kısımda yer alan harita ve NPC listesi iki sekme şeklinde yer alır ve ikisi arasında geçiş yapabilirsiniz. Harita ve liste büyütülebilirken yakınlaştırılıp uzaklaştırılamıyor. Bu kısımda kontrolünüz çok fazla yok. Haritada kendinizi ve çevrenizdeki görev yeri ile NPC ve görevlerini görebilmeniz mümkün. Ayrıca düşman yaratıklarla görev yaratıkları ayrı renkte belirtiliyor.

NPC listesi ise şehirlerde size yol gösteriyor. Bir NPC’yi aramak yerine bu listeden üzerine tıklayarak yanına gitmeniz mümkün. Bununla birlikte NPC’nin ne sattığı veya görev verip vermediği de listeden görülebilecek şekilde tasarlanmış.

Kısa yol menüsü

Haritanın hemen yanında kısa yolları gösteren bir kısım bulunuyor. Buraya tıklayarak belirli etkinliklere katılmanız mümkün. Gelin kısaca tanıyalım.

Sol üstte yer alan saat simgesi oyunda ne kadar kaldığınıza göre size ödül veren bir sistem. Siz çevrim içi sürenizi uzattıkça buradan ödül alabilirsiniz. Ödüller günlük olarak yenileniyor.

Onun hemen altında Kzarka simgesi bulunuyor. Akşam saat 10’da Kzarka Boss aktif olduğunda buradan bossa doğrudan gitmeniz mümkün oluyor. Boss hakkında basit bilgileri de edinebilirsiniz.

Onun hemen altında yer alan üstünde ok olan ev simgesi herhangi bir yerdeyken tek tıkla en yakın kasabaya gitmenize olanak sağlıyor. Ayrıca bu kısımda herhangi bir yerdeyken oranın kordinatlarını da kaydetmeniz sonra yine tek tıkla buraya gelmeniz mümkün oluyor.

Sağ üst kısımda büyüteç simgeli buton ise bulunduğunu bölge hakkında size detaylı bilgi veriyor. Hangi yaratıklar bulunur ne düşürür gibi detaylı bilgileri bu kısımdan alabilirsiniz.

Onun hemen altında hediye kutusu butonu bulunuyor. Buradan etkinlik sayfasına erişmeniz mümkün. Etkinlik ödüllerini buradan toplayabilirsiniz. Günlük etkinlikler, süreli etkinlikler hepsi burada listeleniyor.

Son olarak onun altında yer alan miğfer simgesine değinelim. Buna Outlaw Mode deniliyor. Bu kısma girip özelliği aktif ettiğinizde diğer oyuncuların size saldırma imkanı oluyor. Yani savaşa açık oluyorsunuz. Bu modu aktif ettiğiniz zaman ayrıca bu modu aktif etmiş diğer oyunculara saldırmanız mümkün. Ayrıca bu modla yaratık keserken eşya düşme şansı da artıyor.

Diğer kısa yol menüleri için bir sonraki sayfaya geçiniz

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
MMORPG

World of Warcraft Dragonriding'in Kilidini Açma

Diablo ImmortalRehber

Diablo Immortal: Maksimum Seviye Kaç?

Diablo Immortal

Diablo Immortal: Demon Gates Nasıl Bulunur ve Tamamlanır?

Diablo ImmortalRehber

Diablo Immortal Ne Kadar Sürede Bitirilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Avatar Pandora Rising Seneye Telefon ve Tabletlerde