MMORPGRehber

Black Desert Mobile Başlangıç Rehberi

Sağ üst menü

Black Desert Mobile’da menüler bununla da sınırlı değil. Ekranın sağ üst köşesinde de bir kaç kısa yol bulunuyor. Bunlara kısaca bir göz atalım.

Yukarı oklu kişi simgesi oyunun gelişme rehberi olarak kullanılıyor. Bu kısmı hızlı gelişmek için takip edeceğiniz yol olarak kullanabilirsiniz. Bununla birlikte görevleri tamamladıkça buradan ödül de alabilirsiniz.

Hemen yan tarafta çadır simgesi sizin kampınıza gidebileceğiniz bir kısayoldur. Herhangi bir yerden buraya tıkladığınızda hızlıca kampa ilerleyebilirsiniz.

Kılıç balta simgesi yetenekleriniz bulunduğu kısımdır. Buradan yetenek kitaplarınızı kullanarak yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Bununla birlikte kullanacağınız yetenekleri belirleyebilir ve 3 farklı kombinasyon arasından geçiş yapabilirsiniz.

Çanta simgesi, bildiğiniz Inventory kısmı ve çantanıza erişim sağlıyor.

Çan simgesi de bildiğiniz bildirimler. Bu kısımda oyunda takip edemediğiniz ama yapabileceğiniz işleri bulabilirsiniz. Bir şey etkin olduğu zaman buradan doğrudan bildirim alabilirsiniz.

3 çizgi simgesi ise oyunun bütün kısımlarına erişebileceğiniz menü kısmını açar. Ayrıca Arena, Rush, Ruins kısımları da buradadır. Buradan Black Spirit menüsüne erişmek mümkündür.

Görev kısmı ve diğer takip etmeniz gereken işler sağ tarafta bulunuyor.

Ekranın altı

Son olarak can barınızın bulunduğu kısımla ilgili bilgi vermek gerekiyor. Burada mana ve can barınız var. Önemli olan ise bunun üstündeki kısım. Üstünde aktif olan buffları görmenüz mümkün. Burada bufflar aktif olmasa bile üzerine tıkladığı zaman buffın ne işe yaradığını okumanız mümkün.

Can barının sol kısmında etkileşim butonu bulunuyor. Bu butonla karakteriniz sosyal olarak etkileşime girerek çeşitli haraketler yapabiliyor. Sonun solunda ise değiştirilebilir mod bulunuyor. Burada el simgesi otomatik toplama yaparken kılıç simgeli butona girdiğiniz zaman otomatik saldırı kullanılabilir oluyor.

Can barınızın sağ kısmında ise can iksirleriniz yer alıyor. Çantanızda farklı özellikteki iksirler bulunuyorsa buradan ayrıca seçebilirsiniz.

Petler ve Binekler hakkında bilgi için bir sonraki sayfaya geçiniz

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
MMORPG

World of Warcraft Dragonriding'in Kilidini Açma

Diablo ImmortalRehber

Diablo Immortal: Maksimum Seviye Kaç?

Diablo Immortal

Diablo Immortal: Demon Gates Nasıl Bulunur ve Tamamlanır?

Diablo ImmortalRehber

Diablo Immortal Ne Kadar Sürede Bitirilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Avatar Pandora Rising Seneye Telefon ve Tabletlerde