AksiyonGTA 5Rol Oyunu

Söylentiye Göre GTA 6 Hikayesi Çoktan Tamamlandı

Güncelleme: 22/04/2020 – GTA 6’nın hikayesi ile ilgili sızıntılar var.

Yeni bir sızıntıya göre, Rockstar Games sıradaki oyunu olduğu düşünülen Grand Theft Auto 6 için tüm hikayeyi zaten bitirdi.

Grand Theft Auto 6 kadar heyecanlı bir topluluğa sahip çok az oyun var. Oyunun birkaç yıldır geliştirildiği söylentileri var, ancak Rockstar Games, hayranların Grand Theft’in ne zaman çıkacağına dair herhangi bir ipucu vermedi. Bununla birlikte, yeni bir sızıntıya göre, GTA 6’nın çıkışı beklediğinizden daha erken gerçekleşebilir.

GTA 5’in başarısı

Grand Theft Auto, tüm zamanların en popüler ve etkili video oyunu serilerinden biridir. Aslında, serinin 5. oyunu Grand Theft Auto 5, tarihin en çok satan ikinci video oyunu olmayı başardı. İlk çıkışından yedi yıl sonra, GTA 5 PS4 ve diğer platformlarda en çok indirilen oyunlardan birisi oldu.

GTA 5’in 2013’ün Eylül ayında piyasaya sürülmesinden bu yana, serinin hayranları sabırla 6. oyunun gelmesini bekliyorlar. Ancak, Rockstar Games, oyunun ne zaman piyasaya sürülebileceğine dair yeni bilgiler konuyla ilgili bir ipucu da vermiyor. Ayrıca GTA 5’te çalışan bir seslendirme sanatçısı GTA 6 hakkındaki sızıntılara inanılmaması konusunda da hayranları uyarmıştı.

GTA 6 Hikayesi Tamamlandı

Tüm bunlar söylenirken, güvenilir bir kaynaktan gelen sızıntılardan biri, GTA 6 için hikayenin zaten tamamlandığını söylüyor. Bu muhtemelen oyunun geri kalanının gelişiminin devam ettiği veya uzun zamandır sürdüğü anlamına geliyor. Bir görüşe göre ise oyunun en az %60’ı tamamlandı.

İşin kötü tarafı hikayenin bitmesi oyunun yakın zaman içinde piyasaya çıkacağı anlamına gelmiyor çünkü Red Dead Redemption 2’nin hikayesi 2012’de tamamlandı, ancak Rockstar oyunun gelişimi sırasında anlatıda önemli değişiklikler yaptı. Sonuç olarak oyunun piyasayı çıkması 6 yıl sonra gerçekleşti.

GTA 6 Yakında Çıkar Mı?

Ne olursa olsun, sızıntılar herhangi bir gerçeğe dayanıyorsa, bu GTA 6’nın gelişiminin tamamlanmaya yaklaştığı anlamına gelebilir. Yine de, herhangi bir oyun görüntüsü, hikaye fragmanı veya Rockstar’ın gerçekten herhangi bir resmi geri bildirimi olmadan, hayranların oyunun ne zaman piyasaya sürülmesini bilmesinin herhangi bir yolu yoktur. Bununla birlikte, hayranlar bu oyundan çok şey bekliyorlar. Umarım, Rockstar Games GTA 5’in belirlediği standartları aşabilir.


Güncelleme: 01/4/2020 – GTA 6 Konsola Çıkışıyla İlgili Gelişmeler

Grand Theft Auto 6 düşündüğünüzden daha çabuk çıkabilir. Aslında, yeni nesil konsollar çıktıktan kısa bir süre sonra yayınlanabilir. Yalnız tarih olarak GTA 6’yı gelecek yıldan daha erken görmemiz söz konusu değil. Intrepid Capital Funds’tan bir grup finansal analist, oyunun yeni nesil konsolların lansmanından kısa bir süre sonra yayınlanacağını tahmin ediyor.

Bir kere, temelsiz bir söylenti olmayan bazı GTA 6 haberleri var. Bu iddia, franchise yayıncısı Take-Two’nun finansal tahminlerine dayanmaktadır. “Doğruysa, Rockstar’ın 2021’deki en son sürümü GTA 6’yı göreceğiz. Bununla birlikte, bunu destekleyen bir kanıtımız yok” şeklinde açıklama yapıldı.

Muhtemelen 2020’de GTA 6’yı görmeyeceğiz. Yeni nesil konsollar gelecek yıla ertelenebilir. Microsoft ve Sony bunun aksi yönde açıklama yapsa da Dünya’nın hali hiç iyiye gitmiyor. GTA 6 için ise bu konsolların çıkış oyunu olmayacağı ama konsollar yayınlandıktan kısa süre sonra çıkacağı yönünde düşünceler var.

Bir kaç küçük notla birlikte gerçeklere bakalım. Red Dead Redemption 2, 2018’de piyasaya sürüldü. Ayrıca GTA Online’ın çok sayıda oyuncusu bulunuyor. GTA 6 bir anda çıkarsa bu iki oyunun akıbeti kötüye gidebilir. Bu açıdan Rockstar dengeli ilerliyor denilebilir.

Koronavirüsün borsaya sert bir şekilde çarptığını unutmayın. Take-Two iyi performans gösteriyor, ancak şirket hala hissedarları idare ediyor. Yatırımcıların bu belirsiz zamanlarda borsada olumsuz etkilendiğinden emin olabilirsiniz. GTA 6’nın çıkışı ise hissedarlara oldukça olumlu bir hava katacak. Bu detayı da kenara not almak lazım. Ayrıca, GTA 6, tüketicileri yeni nesil konsolları satın almayı zorlamak için mükemmel bir oyundur. Unutmayın, GTA 5, Xbox One ve PlayStation 4 2013’te çıkış yapmadan hemen önce piyasaya sürüldü. Rockstar kısa süre içinde bu nesle uyumlu “yeniden düzenlenmiş” sürümleri piyasaya sürdü. Bu durum konsol satışlarına da etki etti.

Half-Life: Alyx‘in yeni sanal gerçeklik sahiplerini ikna etmenin en iyi yolu olduğu gibi, GTA 6 oyuncuları konsollarını yükseltmeye ikna edebilir.

Kaynak: CCN


Bir Süre GTA 6’yla İlgili Resmi Bir Haber Beklemeyin

Grand Theft Auto 6 hakkındaki söylentiler bu haftanın başlarında ortaya çıktı. Bu söylentiye göre, Rockstar bir kaç gün önce bir sonraki GTA oyununu açıklayacaktı. Ancak, şimdiye kadar bildiğiniz gibi, Rockstar hiçbir şey ortaya koymadı. Ve bazıları bu haftanın ilerleyen saatlerinde GTA 6 haberleri alabileceğimize inansa da, Kotaku’dan Jason Schreier bir sonraki GTA oyunuyla ilgili herhangi bir haber bir süre daha alamayacağız.

Söylentiler söz konusu olduğunda Jason Schreier güvenilir bir kaynaktır. Bu açıdan söyledikleri muhtemelen doğrudur ve buna binaen bir süre daha GTA 6 ile ilgili haber alamayacağız diyebiliriz.

Bu Rockstar’ın bir sonraki Grand Theft Auto oyunu üzerinde çalışmadığı anlamına gelmiyor. Sonuçta, Schreier yeni bir GTA oyununun varlığını reddetmiyor.

Eski bir Rockstar geliştiricisinin özgeçmişinin zaten Grand Theft Auto 6’yı doğruladığını da unutmayalım. Deneyimli bir 3d Oyun Sanatçısı olan Bibin Michael, özgeçmişinde GTA 6 oyunu üzerinde (Aralık 2017 ve Nisan 2018 arasında) çalıştığını belirtti. Bibin Michael ayrıca Red Dead Redemption 2’de çalıştı, bu yüzden bu yasal bir sızıntı gibi görünüyordu.

gta6

Kısacası, geliştirilmekte olan yeni bir GTA oyunu var. Ancak, bir süredaha ondan herhangi bir haber alamayacağız. Bunun en önemli sebebi olarak oyunun daha ortaya koyacak bir şeyi olmaması ya da benzersiz ve sızdırılmaması gereken hikayeyle gelecek olması. Daha fazla haber almak için bizleri takip edin.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Açık DünyaRol Oyunu

Assassin's Creed Shadows'ın Haritası Valhalla'dan Küçük Mü?

Elden RingHaberRol Oyunu

Elden Ring 25 Milyon Sattı, Peki Kaç Para Kazandı?

AksiyonHaber

Gears of War: E-Day Ray Tracing İle İlgili Bilinenlere Göz Atın

AksiyonMafia Definitive Edition

Mafia: Definitive Edition açık dünya mı?

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Resmi Olarak Onaylanmış PS5 Oyunları Listesi