AksiyonRol Oyunu

GTA 6, Yeni Nesil Konsolların Çıkış Oyunu Olmayacak Ama…

Güncelleme: 01/4/2020 – GTA 6 Konsola Çıkışıyla İlgili Gelişmeler

Grand Theft Auto 6 düşündüğünüzden daha çabuk çıkabilir. Aslında, yeni nesil konsollar çıktıktan kısa bir süre sonra yayınlanabilir. Yalnız tarih olarak GTA 6’yı gelecek yıldan daha erken görmemiz söz konusu değil. Intrepid Capital Funds’tan bir grup finansal analist, oyunun yeni nesil konsolların lansmanından kısa bir süre sonra yayınlanacağını tahmin ediyor.

Bir kere, temelsiz bir söylenti olmayan bazı GTA 6 haberleri var. Bu iddia, franchise yayıncısı Take-Two’nun finansal tahminlerine dayanmaktadır. “Doğruysa, Rockstar’ın 2021’deki en son sürümü GTA 6’yı göreceğiz. Bununla birlikte, bunu destekleyen bir kanıtımız yok” şeklinde açıklama yapıldı.

Muhtemelen 2020’de GTA 6’yı görmeyeceğiz. Yeni nesil konsollar gelecek yıla ertelenebilir. Microsoft ve Sony bunun aksi yönde açıklama yapsa da Dünya’nın hali hiç iyiye gitmiyor. GTA 6 için ise bu konsolların çıkış oyunu olmayacağı ama konsollar yayınlandıktan kısa süre sonra çıkacağı yönünde düşünceler var.

Bir kaç küçük notla birlikte gerçeklere bakalım. Red Dead Redemption 2, 2018’de piyasaya sürüldü. Ayrıca GTA Online’ın çok sayıda oyuncusu bulunuyor. GTA 6 bir anda çıkarsa bu iki oyunun akıbeti kötüye gidebilir. Bu açıdan Rockstar dengeli ilerliyor denilebilir.

Ayrıca Bakınız:   GTA Online Herkese Oyun İçi Para Dağıtıyor

Koronavirüsün borsaya sert bir şekilde çarptığını unutmayın. Take-Two iyi performans gösteriyor, ancak şirket hala hissedarları idare ediyor. Yatırımcıların bu belirsiz zamanlarda borsada olumsuz etkilendiğinden emin olabilirsiniz. GTA 6’nın çıkışı ise hissedarlara oldukça olumlu bir hava katacak. Bu detayı da kenara not almak lazım. Ayrıca, GTA 6, tüketicileri yeni nesil konsolları satın almayı zorlamak için mükemmel bir oyundur. Unutmayın, GTA 5, Xbox One ve PlayStation 4 2013’te çıkış yapmadan hemen önce piyasaya sürüldü. Rockstar kısa süre içinde bu nesle uyumlu “yeniden düzenlenmiş” sürümleri piyasaya sürdü. Bu durum konsol satışlarına da etki etti.

Half-Life: Alyx‘in yeni sanal gerçeklik sahiplerini ikna etmenin en iyi yolu olduğu gibi, GTA 6 oyuncuları konsollarını yükseltmeye ikna edebilir.

Kaynak: CCN


Bir Süre GTA 6’yla İlgili Resmi Bir Haber Beklemeyin

Grand Theft Auto 6 hakkındaki söylentiler bu haftanın başlarında ortaya çıktı. Bu söylentiye göre, Rockstar bir kaç gün önce bir sonraki GTA oyununu açıklayacaktı. Ancak, şimdiye kadar bildiğiniz gibi, Rockstar hiçbir şey ortaya koymadı. Ve bazıları bu haftanın ilerleyen saatlerinde GTA 6 haberleri alabileceğimize inansa da, Kotaku’dan Jason Schreier bir sonraki GTA oyunuyla ilgili herhangi bir haber bir süre daha alamayacağız.

Ayrıca Bakınız:   Garry's Mod 2'nin Geliştirildiği Onaylandı

Söylentiler söz konusu olduğunda Jason Schreier güvenilir bir kaynaktır. Bu açıdan söyledikleri muhtemelen doğrudur ve buna binaen bir süre daha GTA 6 ile ilgili haber alamayacağız diyebiliriz.

Bu Rockstar’ın bir sonraki Grand Theft Auto oyunu üzerinde çalışmadığı anlamına gelmiyor. Sonuçta, Schreier yeni bir GTA oyununun varlığını reddetmiyor.

Eski bir Rockstar geliştiricisinin özgeçmişinin zaten Grand Theft Auto 6’yı doğruladığını da unutmayalım. Deneyimli bir 3d Oyun Sanatçısı olan Bibin Michael, özgeçmişinde GTA 6 oyunu üzerinde (Aralık 2017 ve Nisan 2018 arasında) çalıştığını belirtti. Bibin Michael ayrıca Red Dead Redemption 2’de çalıştı, bu yüzden bu yasal bir sızıntı gibi görünüyordu.

gta6

Kısacası, geliştirilmekte olan yeni bir GTA oyunu var. Ancak, bir süredaha ondan herhangi bir haber alamayacağız. Bunun en önemli sebebi olarak oyunun daha ortaya koyacak bir şeyi olmaması ya da benzersiz ve sızdırılmaması gereken hikayeyle gelecek olması. Daha fazla haber almak için bizleri takip edin.

Selvi K.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
KonsolRol Oyunu

Godfall, PS5 Lasman Oyunu Hakkında Yeni Detaylar

AksiyonKorku

Resident Evil 8'in FPP ile Önümüzdeki Yıl Çıkacağı Konuşuluyor

AksiyonKorku

Resident Evil 3: Nemesis'i Yenebilir Misin?

AksiyonRol Oyunu

GTA Online Herkese Oyun İçi Para Dağıtıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Resmi Olarak Onaylanmış PS5 Oyunları Listesi