Civilization 6RehberStrateji

Civilization 6: Oyunun Başında Kullanabileceğiniz En İyi Yapım Emri

#Civilization6 #strateji oyununda ilk birkaç tur inanılmaz derecede önemlidir ve bir oyuncunun bunlarda neyi inşa etmeyi seçtiği tarihin seyrini değiştirebilir.

Nasıl zayıf temeller üzerinde iyi bir ev inşa etmek zorsa, Civilization 6’da da zayıf bir başlangıçtan güçlü bir medniyet inşa etmek zor. Bir Medeniyet oyununun ilk turları, bölge öne çıktıkça, sonraki yüzyılların hızında oldukça etkilidir.

Bir oyunun başlangıcındaki ilk birkaç üretim seçeneğinin en önemlilerinden bazılarının seçilmesi mantıklı bir stratejidir. Stratejinin bir yönünü erken ihmal etmek, bir güçten yararlanmamak ya da bir zayıflığı dengelemek, oyun ilerledikçe bir medeniyeti daha da geride bırakabilir. Ne yazık ki, bir Civilization 6 oyununun başlangıcında önerilen tek bir yapım sırası yoktur, bunun yerine durumu nasıl okuyacağımız ve ona nasıl uyum sağlayacağımızla ilgili rehberimizden faydalanın.

Bilgi Güçtür

Bilgi güçtür ve hangi Civilization 6 Lideri seçilirse seçilsin, oyunun başlangıcında toprağın düzenini almaktan daha önemli bir şey yoktur. Bu, Scout’u neredeyse vazgeçilmez bir ilk yapı haline getirir, çünkü hareket kabiliyetleri ile hızlı bir şekilde savaş sisini ortadan kaldırabilir, düşmanları, komşuları ve potansiyel şehir yerlerini açığa çıkarabilirler.

Scout o kadar yardımcı oluyor ki, birincisinden sonra ikinci bir tane inşa etmeyi savunan oyuncular var. Bazı haritalarda, özellikle de daha büyük veya daha az okyanusa sahip olanlar olsa da, bu iyi bir fikir olabilir, çoğu zaman başlangıç ​​Savaşçısı ile birlikte çalışan tek bir İzci yakındaki bölgenin haritasını çıkarmanıza yeterlidir.

Benimseyin, uyarlayın, geliştirin

Bir Scout hemen hemen her zaman en iyi ilk inşa olsa da, ikincisini inşa etmek çok daha karmaşık bir sorudur. Yakınlarda başka bir medeniyet keşfeden bir oyuncu, orta zemine hızlı bir hak iddia etmek ve köşeye sıkışmaktan kaçınmak için muhtemelen bir Settler inşa etmelidir.

Benzer şekilde, erken keşif birkaç barbar kampı ortaya çıkarırsa, bir Slinger iyi bir seçim olabilir. Civilization 6’da tek başına çok güçlü bir birim olmasa da, bir Slinger ile bir barbar öldürmek, oyunun ilk kısımlarında bulabileceğiniz eşyasıyla Okçular için gerekli teknolojiyi artıracaktır. Son olarak, alan yeterince güvenli ancak karolar başkentte zayıfsa, bir sonraki yapı için bir İşçi en iyi seçimdir. Hangisi seçilirse seçilsin, Tahıl Ambarı veya Anıtı seçmeden önce en az bir İzci, Yerleşimci ve İşçi inşa etmek neredeyse her zaman iyi bir fikirdir.

Civilization 6, iOS, Linux, Nintendo Switch, PC, PlayStation 4 ve Xbox One için kullanılabilir.

[ctu_ultimate_oxi id=”20″]
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Harry Potter RPG’si 2021 Yılıdnı Geliyor (Söylenti)