Hack & Slash

Diablo 4, Hikaye Anlatımı, Çok Oyunculu ve Açık Dünya

Yeni bir Diablo 4 güncellemesi, Blizzard’ın ilerlemeye devam eden ve COVID-19 salgınının getirdiği “zorluklara” rağmen son zamanlarda bazı erken oyun testlerine tabi tutulmuş olan yeni oyunda neler olup bittiğine yeni bir bakış sunuyor. Güncelleme, herhangi bir önemli duyuru içermiyor – henüz yayınlanma tarihi yok – ancak çok oyunculu aksiyona nasıl yaklaştığı ve hikayesini anlattığı şekilde yapacağı bazı değişiklikler de dahil olmak üzere oyunun temel sistemleri hakkında daha fazla bilgi veriyor.

Diablo 3, NPC’lerle yapılan görüşmelerde “karakterin adı ve portresine sahip UI bölmelerine” sahipti, ancak Diablo 4 hem otomatik olarak oluşturulan hem de “manuel olarak koreografiye tabi tutulan” konuşkan bitlerle daha karmaşık bir yaklaşım benimser.

Blizzard, “NPC’lerle basit etkileşimler için kamerayı karakterlere yaklaştırıyoruz (yine de genel bir izometrik hissi koruyor) ve konuşmaların genel özünü vermek için bir animasyon kütüphanesi kullanıyoruz. Daha karmaşık sohbetler için benzer bir kamera yaklaşımı uyguluyoruz, ancak burada karakterin hareketleri ve animasyonları daha kasıtlı olarak el yapımı. Bu, sizi mümkün olduğunca dünyada tutarken karmaşık anlar sunmamızı sağlıyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Hikayedeki özellikle önemli anlar için Blizzard, oyunun daha sinematik bir sunum için kamerayı kontrol ettiği “gerçek zamanlı cutscenes” i de kullanacak. Bu yaklaşım, karakteriniz hangi zırh ve silahla donatıldıysa görünecek ve mevcut çözünürlük ve grafik ayarlarınızda görüntüleneceği için daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlayacaktır.

Diablo 4 Sınıflar Görseli

Çok oyunculu tarafta, Blizzard, geniş amacının MMO topraklarına bütünüyle gitmeden paylaşılan dünya unsurlarını dahil etmek olduğunu söyledi, diğer oyuncuların çok sık dolaştığını görürseniz dünyanın daha az tehlikeli hissetmeye başlayabilirsiniz.

“Zindanlar ve önemli hikaye anları her zaman özeldir – sadece oyuncu ve partileri görmeli. Hikaye anları tamamlandığında ve kasabalar sosyal merkezlere dönüştüğünde, kasabada birkaç kişiye rastlarsınız. Yoldayken bazen çevrede bir oyuncuya rastlarsınız. Ve son olarak, bir bir dünya etkinliğinin gerçekleştiği yerde, yamyam bir kalabalığın saldırısına karşı savunmaya çalışan veya BlizzCon’da gösterdiğimiz şeytani dünya patronu Ashava’yı devirmeye çalışan daha büyük bir topluluk görebilirsiniz. ” Blizzard’ın diablo 4’te vereceği çok oyunculu mantığı bu şekilde. Bundan ilerisini beklemeyin.

Ayrıca, özellikle dünya olayları sırasında “koordinasyonun yararlı olduğunu” vurgulandı, ancak bir partiye katılmak asla gerekli değildir: İçeri girebilir, yardım edebilir, ödül talep edebilir ve daha sonra yolunuza devam edebilirsiniz. “Çok oyunculu olan bu kusursuz yaklaşımın iyi çalıştığını ve sizinle bu yaklaşım hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı umduğumuzu düşünüyoruz. Şu ana kadar yaptığımız testlerde dünya, Diablo hissinden ödün vermeden canlı ve dinamik hissettiriyor. Ve parti yapmak isteyen oyuncular için cehennem minyonlarına karşı, ister oyun dünyasında ister etkinlik ister yakınlık olsun, bir grup bulmak için yeni araçlarımız var. ”

Güncelleme, açık dünya öğelerine ve ilerlemesine de değiniyor, ancak hiçbirinin taşa oyulmadığını akılda tutmaya değer: Oyun testinin genel anlamı, işlerin iyi gittiği, ancak henüz bir alfa veya betada olmadığı durum. Blizzard, “Gelişme sırasında tipik olarak erken dönüm noktalarımızı genel olarak tartışmıyoruz, ancak ilerlememizi bir BlizzCon olmadan bir yıl boyunca paylaşmaya devam etmenin özellikle önemli olduğunu düşünüyoruz.” Dedi.

Diablo 4 geçen yıl BlizzCon’da duyuruldu ve bu yıl çıkmayacak.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Green HellHayatta KalmaRehber

Green Hell - Çok Oyunculuda Ölürseniz Ne Olur?

Haber

Blizcom 2020 İptal Edildi

AksiyonRol Oyunu

Söylentiye Göre Diablo 2 Remaster Bu Sene Çıkacak

RehberRol Oyunu

Mount And Blade 2: Bannerlord Multiplayer Oynama Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
The Last of Us 2 – Rat King Boss Rehberi