Haber

Epic Games Store Mobil Cihazlar İçin Yayınlanacak

#EpicGames CEO’su Tim Sweeney’in video oyunu dağıtım platformu #EpicGamesStore için büyük planları var. Bu planlardan biri, dijital başlatıcıyı gelecekte Android ve iOS cihazlarına getirmektir.

GameSpot’un Play For All yaz oyun etkinliğini başlatan bir röportajda Sweeney, EGS’nin başarısı, büyük rakibi Steam’e bir rakibi serbest bırakmanın zorlukları, çapraz oyunun sektör için nasıl bir nimet olabileceği ve çok daha fazlası hakkında konuştu. Röportaj sırasında Sweeney’e gelecekte Epic Games Store için herhangi bir hedefi olup olmadığını soruldu.

Sweeney, Epic Games Mağazasını gelecekte iOS’a getirmek istiyoruz ve Android’e getireceğiz. Sektörün ilerlemesine yardımcı olmanın iyi bir yolu olduğunu düşünüyoruz ve oyun geliştiricisi olarak Epic’in bu kitleyi Fortnite etrafında oluşturduğu, PC ve Android’de bir dağıtım platformunun nasıl kullanılacağının başka bir yolu olduğunu söyledi.

“Şimdi, Unreal Engine’den Epic Online hizmetlerine kadar birçok şeyle yaptığımız gibi, oyunlarını kullanmak için diğer tüm geliştiricilere açıyoruz ve sektöre hizmet etmeye ve ekosisteme gerçekten ilginç bir alternatif sunmaya çalışıyoruz .”

Bu, şirketin Epic Games Store’u mobil cihazlara, özellikle Android telefonlara getirme konusundaki ilk tartışması değil. Aralık 2018’de Game Informer ile yaptığı röportajda Sweeney, dijital distribütörü 2019’da da takip edeceği iddia edilen “2018’de PC ve Mac’e, 2019’da Android’e” getirme planlarını anlattı. 2019 gelip geçti, Epic ve Sweeney hala EGS’yi mobil cihazlarda başlatmakla ilgileniyor gibi görünüyor.

Fortnite başlatıcısı, Ekim 2019’da Android cihazlar için bir güncelleme aldığıdan mobil cihazlara gelen EGS zaten çalışıyor olabilir. Şimdi, başlatıcı sadece Fortnite güncellemelerini ve bunun gibi şeyleri kullanmak yerine resmi Epic Games Uygulaması haline geldi. Başlatıcı şu anda Apple App Store’da mevcut değil.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
HaberHayatta KalmaSons of Forest

Sons Of The Forest'un 5. Yamasında Oyuna Eklenen Yenilikler

Haber

Dark and Darker oyunu Steam'den geri çekildi

Haber

Herkes Microsoft'un Activision'ı satın almasını durdurmak istiyor

Haber

Genshin Impact Elemental Reaksiyonlar Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft Dungeons’un İlk DLC’si Jungle Awakens Olacak