MMORPG

New World Geliştiricileri İlerleme Sistemi ve Crafting Hakkında Bilgi Verdi

Amazon Game Studios’un yaklaşmakta olan bir MMO’su New World, lansmana yaklaşıyor, Buna bunaen geliştiriciler oyun içi ilerleme ve işçilik sistemleri hakkında bilgi verdi.

Gamespot’a konuşan New World geliştirme ekibi, Amazon’un yeni MMO’sunun bazı temel özelliklerini, özellikle de ilerleme ve işçilikle ilgili özelliklerini ortaya çıkardı.

Yani, New World’de birbirinin içine giren beş ilerleme sistemi bulunuyor ve Aeternum dünyasındaki her eylem, niteliklerinizi yükselterek en temel ilerleme türünden başlayarak kendi ödülleriyle geliyor. Bunlar Güç, Beceri, İstihbarat, Odaklanma ve Anayasa (Strength, Dexterity, Intelligence, Focus ve Constitution) ve özellikle deneyimli RPG oyuncuları için oldukça açıklayıcıdır.

İkinci New World ilerleme sistemi silahlara bağlıdır – ne kadar çok silah kullanırsanız o kadar iyi olursunuz. Silah Ustalığı, oyun başlatıldığında bolca olması gereken puanları belirli silah avantajları şeklinde değerlendirmenize izin verir.

Ticaret Becerisi ilerlemesi Yeni Dünyanın üçüncü ilerleme sistemidir ve en sevdiğiniz aktivitelerle ilgilidir. Kısacası, ne kadar demirci yaparsan o kadar iyi olursun.

Yeni Dünyanın dördüncü sistemi, sadece bir bölgede oynamayı ödüllendiren Territory Standing’dir. Bonuslar XP ve indirimli konutlara kadar değişir.

Son olarak, New World‘de oldukça önemli olan ve başka türlü alamayacağınız gerçekten havalı lore içeriğine erişmenizi sağlayan Faction’dır.

Üretime gelince, Amazon Game Studios sizi ışıktan başlatan derin bir sistemle karşımıza geliyor, yani başlangıçta sadece temel şeyleri yapabileceksiniz. Oyunda ilerledikçe ve Ticaret Becerilerinizi geliştirdikçe, silahlarınıza belirli avantajlar ekleyebileceksiniz.

Daha da önemlisi, gelişmiş silahlar üretmek ya usta bir toplayıcı olmayı zorunlu kılar çünkü ezoterik silahlar ezoterik malzemeler gerektirir.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MMORPG

Throne And Liberty 2023'te Dünya Çapında PC ve Konsollarda Çıkıyor

MMORPG

World of Warcraft'ın Dragonflight yol haritası "oyunculara daha sık içerik sunacak"

AksiyonMMORPG

Guerrilla, Horizon MMO'nun "stilize görünüm" ve "yeni bir karakter kadrosu" sunacak

MMORPG

World of Warcraft Dragonriding'in Kilidini Açma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Nexon’un Açık Dünya MMORPG’si V4 Yakında Ön Kayıt Aşamasına Geçiyor