Cyberpunk 2077Rol Oyunu

Cyberpunk 2077’de Duvarda Koşma Özelliği Kaldırıldı

Bir çok oyunda görülen dik bir duvarda yatay şekilde koşma özelliğini en iyi işleyenlerden birisi belki de Titanfall’du. Bu özellik Cyberpunk 2077’de de vardı ama kaldırıldı. İşte sebebi;

CD Projekt Red, önceki Cyberpunk 2077 oyun fragmanlarında görülen duvarda koşma özelliğini kaldırdı.

GameReactor ile yaptığı röportajda Cyberpunk 2077 seviye tasarımcısı Max Pears kararı açıkladı. “Ah, duvarda koşma – bu tasarım nedenleriyle kaldırdığımız bir şey, ancak hareket etme konusunda hala çok esneklik olacak, bu kesin.”

Daha önce, oynanış, ulaşılması zor noktalara ilerlemek için Mantis Blades’i (oyunun kendi kollarınızın içine gizlenebilen kılıç benzeri uzantıları) kullanarak duvarda haraket etmeyi kullanan oyuncu karakterini göstermişti. 2018’den 48 dakikalık oyun demosuna bu zaman damgalı bağlantıyla duvarın işleyişini görebilirsiniz. Klipte, V, Mantis Bıçaklarını bir duvara doğru koşmak, aşağı atmak ve suikast yapmadan önce taramak için kullanıyor.

Pears’ın yorumlarından Mantis Blades’in yine de bir şekilde duvarı kullanıp kullanamayacağı belli değil – belki de bir duvarın ulaştığı herhangi bir yer yerine belirli noktalarda bu işlem yapılabilir. Geliştiriciler, oyun 19 Kasım’da başladığında oyuncunun kullanabileceği başka bir geçiş yöntemi olacağını belirterek bir noktaya değindi.

Diğer Cyberpunk 2077 haberlerinde, geçen hafta Nvidia tarafından ortaya çıkarılan PC’ye özel ışın izleme efekti haberlerine buradan göz atabilirsiniz. Cyberpunk 2077’de kedilerin evcilleştirilmesi haberinin detayları ise burada. Bunun yanında Cyberpunk 2077’de oyun içi bir günün gerçekte kaç dakika sürdüğünü merak ediyorsanız buradaki yazımıza bakın.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
RehberRol Oyunu

Baldur's Gate 3'te Sürpriz Turlar Nasıl Çalışır?

RehberRol OyunuStarfield

Starfield'da Donma Etkisi Nasıl Önlenir?

RehberRol OyunuStarfield

Starfield konsol komutları ve nasıl kullanılacağıyla ilgili detaylı rehber!

Rol Oyunu

Baldur's Gate 3'te Eşyaları Vurgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Yeni Bulmaca Oyunu Railway Canyon 13 Temmuz’da Yayınlanacak