RehberStrateji

Total War Saga: Troy Başlangıç Rehberi

Total War Troy’a yeni başlayanlar için bir kılavuzumuzu sizlere sunuyoruz.

Askeri strateji oyunları söz konusu olduğunda, Total War serisinin bir süredir kendi nişleri vardı. Oyunların çoğu belirli bir tarih dönemini kapsarken, A Total War Saga: Troy, tarihteki belirli bir anı kapsamayı amaçlamaktadır. Tam tarihten daha fazla efsane olan Truva kuşatması, bu oyunun odak noktası, neredeyse Epic Games mağazasındaki ücretsiz zamanı kadar kısa sürüyor.

İlliad’da anlatıldığı gibi şehir devleti Truva kuşatması etrafında merkezlenen Total War Saga: Troy, oyuncuların birkaç fraksiyondan birini yönetmesine sahiptir. Şaşırtıcı bir şekilde ikiden fazla taraf var ve her hizip Truva atı çatışması için kendi gündemine sahip. Diğer Total War oyunlarını oynamış kişiler için bile Troya’ya özgü birçok mekanik var. İşte yeni oyuncuların başlamasına yardımcı olacak hızlı bir başlangıç ​​kılavuzu.

Toplam Savaş Deneyimi

Total War Saga: Troy’dan beklenecek ilk şey, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bir Total War oyunu olmasıdır. Total War’un temelleri, bir hizip seçmek ve onları savaşa yönlendirmek de dahil olmak üzere Total War Saga: Troy’da da mevcuttur. Farklı şehirler ele geçirilmeli ve daha sonra şehrin kapsadığı bölgeyi iyileştirmek için orada iyileştirmeler ve binalar inşa edilmelidir. Ordular, bu sefer “kahramanlar” olarak adlandırılan liderler altında haritada yürüyor veya yelken açıyor. Farklı birlikler, farklı rollerde daha etkili olabiliyor ve oyuncular, her hizbin masaya getirdiği birliklerde ustalaşmak zorunda kalıyor.

Turuva’yı kuşatma

Oyunun bir diğer önemli kısmı, Total War Troy’un son oynanış fragmanında gösterildi: Gerçek Truva kuşatması. Total War oyunlarındaki kuşatmalar, kuşatma motorları inşa etmeyi ve ya kapıları yıkmayı ya da savunulan konumlara saldırmak için duvarları ölçeklendirmeyi içerir. Genellikle bu pozisyonları önceden de sabote eden özel birimler içerir, ancak Total War Saga: Troy’da temel olarak böyle değil. Düzenli sabotaj için çok zor ve yedek birliklerin sürekli yenilenmesi, uzun, acımasız bir dizi savaşta manuel olarak kuşatılmalıdır. Veya oyuncular duvarlarına saldırmak için Poseidon’un Gazabını çağırabilirler.

Tanrıların Lütfu

Tanrılar ve tanrıçalar, İlliad’ın eylemi için hayati önem taşıyor ve Total War Saga: Troy için de hayati önem taşıyor. Çeşitli tanrıların kültleri çeşitli eylemlerle desteklenebilir ve geliştirilebilir. Bu, bir oyuncunun ilkelerine uyulması koşuluyla, söz konusu tanrı ile olan duruşunu iyileştirir. Bu, özel eylemlerin ve pasif bonusların kilidinin açılmasına izin verir ve en yüksek seviyelerde efsanevi yaratıklar işe alınabilir. Total War Saga: Troy’u Epic’ten ücretsiz olarak alan herkes gibi, bu mekanikler en iyi şekilde erken bir liderlik için olabildiğince çabuk kullanılır.

Kahramanlar ve Seviye Atlama

Total War Saga: Troy Kahramanları tıpkı diğer Total War oyunlarından önceki lordlar / komutanlar gibi seviye atlar. Yaptıkları gibi, puan yatırmak için güçlendiricileri seçerler. Buradaki fark, belirli bir seçenek seçildikten sonra muadili seçilemez. Savaşa katılan kahramanlar savaşırken öfkeye kapılır ve bu da özel yetenekleri ortaya çıkarmak için kullanılabilir. Bunların en güçlüsü Aresteia olarak adlandırılır ve her kahramanın farklı bir tane özel yeteneği vardır.

Kaynaklar ve Diplomasi

Her hizip, Danaanlar (Yunanlılar) ve Truva atları arasındaki çatışmada bir taraf seçmeli veya Danaan ev sahipleri toplandığında bunu yapmaktan kaçınmalıdır. Üstelik, alınan önlemlere bağlı olarak, belirli bir fraksiyon oyuncunun rakibi olacak, bu da onlarla barışçıl diplomasi olmayacağı anlamına geliyor. Yaklaşan DLC’deki Amazonların hangi tarafa ineceği henüz bilinmiyor, ancak muhtemelen Danaanlar’ın yanında olacaklar. Son olarak, geleneksel Total War oyunlarından çok daha fazlası olduğu için oyuncular kaynakları dikkatli bir şekilde yönetmek zorunda kalacaklar.

Total War Saga: Troy artık PC için mevcut.

[ctu_ultimate_oxi id=”30″]
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked'da Para Kasma Açığı Keşfedildi

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked Bütün Rünler (Türkçe Yetenek Rehberi)

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Hyper Scape Error Code (Hata Kodları) Anlamları ve Çözümleri