Returnal

Returnal’da Ekstra Can Nasıl Alınır?

Returnal oyuncuları birden çok kez ölmeye hazır olabilir, ancak Selene ölümü önleyecek veya ölmeden onu yeniden inşa edecek eşyalar bulabilir. İşte Returnal için hayatta kalma ve yeniden doğma ipuçları.

Returnal nihayet oyuncuların ellerinde ve PlayStation oyuncuları yeni oyunun ve özellikle DualSense denetleyicisinin ve 3D ses özelliklerinin şaşırtıcı kullanımının tadını çıkarıyor. Returnal, kurşun cehennemi üçüncü şahıs nişancı oyununda mükemmel renk ve parçacık efektleri kullanımı sunarken, oyunun roguelike doğası Selene’nin serüvenini saniyeler içinde bitirebilir. Returnal’da ilk Biome’u hâlâ temizlemeye çalışan oyuncular ile mükemmel son için çabalayan oyuncuların ortak bir yanı var; daha fazla hayatta kalma ihtiyacı. Returnal, neyse ki Selene’nin ölümünü önlemesi için birçok yol sunar.

Ölmek, temel Returnal deneyiminin bir parçası olabilir, ancak bu, oyuncuların ölmek istediği anlamına gelmez. Ölümü önlemek, koşularının mümkün olduğu kadar uzun sürmesini isteyen oyuncular için önemli bir mekaniktir. Selene’nin Integrity’si onun sağlığıdır ve Integrity tükenirse, kaza yerinde ölür ve yeniden başlar. Selene, onun ölümü durumunda onu hayata geri döndürecek olan Eserler, parazitler ve hatta uzaylı bir Yeniden Yapılandırıcı bulabilir.

Astronaut Figurine ve Child’s Watch

Astronaut Figurine ve Child’s Watch, Selene’yi tam olarak öldüğü yere geri getirecek ve ona bir patron dövüşünü bitirmesi veya keşfetmeye devam etmesi için ikinci bir şans verecek. Child’s Watch, Astronaut Figurine daha zayıf bir versiyonudur ve Selene’i geri getirdiğinde o kadar Integrity sağlamaz. Her iki Artifact bir arada istiflenebilir ve Selene için daha fazla can sağlar. Oyuncular, House etkinliklerinden Astronaut Figurine ve Child’s Watch Eserlerinin kilidini açabilir. Kilidi açıldıktan sonra, dünyada veya İmalatçılarda rastgele görünme şansına da sahipler.

Parasite

Selene, öldürücü bir darbeden kurtulmasına ve daha sonra kopmasına izin verecek Parazitleri de bulabilir. Bu Parazitler, ayrıldıklarında maksimum Bütünlüğü büyük ölçüde azaltma gibi bir maliyetle gelir. Bunlar son çare olarak güzel olsa da, Selene’nin farklı bir yerde yeniden doğmasına izin verecek başka bir seçenek daha var.

Reconstructors

Yeniden yapılandırıcılar, Selene ölürse makinede yeniden inşa edecek uzaylı makinelerdir. Bunlar, Ether’in kullanımına mal olur ve yalnızca içinde kullanıldıkları Biyomda çalışır. Bunun anlamı, örneğin, Overgrown Ruins’de bir Yeniden Yapılandırıcı kullanır ve Crimson Wastes’e geçerseniz, Overgrown Ruins’de kullandığınız Reconstructors bir daha çalışmaz.

Uzaylı Yeniden Yapılandırıcılar da Selene’yi öldüğü yerde hayata döndürmez. Bunun yerine Selene, Reconstructor’da, orijinal olarak etkinleştirdiğinde sahip olduğu tüm eşyaları ve teçhizatı ile hayata döndürülür. Bu, oyuncular bir yüklemeye başlamadan önce bir patron dövüşünü ve mekanizmasını görmek isterlerse, Selene’nin ölmesine izin verir ve ardından oyuncuya dövüşe daha uygun olacak şekilde hareket etme şansı verir.

Genel olarak, oyuncular Child’s Watch ve Astronaut Figurine öncelik vermelidir. Artifactlar Selene ile Biomes üzerinden alınabildiğinden ve kullanıldıklarında olumsuz etkileri olmadığından, koşularını mümkün olduğu kadar uzatmak isteyen oyuncular için en iyi seçenekler bunlar. Bu Artifact’leri son derece yükseltilmiş bir Integrity bar ile eşleştiren oyuncular Returnal’da en zorlu dövüşlere bile dayanabilecekler.

[ctu_ultimate_oxi id=”42″]
Yazar Hakkında

Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
RehberReturnal

Returnal'da Hile Kodlarına Erişme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Dark Souls 3’ün En İyi 3 Mızrağı