RehberValheim

Valheim’de İnşaat Rehberi

Valheim’de Bina İnşaatı Hakkında İpuçları

 1. Çekirdek ahşaptan yapılan kirişler, tek bir ahşap duvarın iki katı uzunluğundadır. Bu sayede, bir yapının sağlamlığını önemli ölçüde artırabilir ve sağlamlığı korurken iki kat daha yüksek binalar inşa etmenizi sağlarlar.
 2. Görünüşün aksine çapraz destek kirişleri stabiliteyi artırmaz. Çoğu durumda, zeminin / tavanın kendisi ile aynı unsurdan kaynaklandığı için, zeminin / tavanın böyle bir kiriş tarafından desteklenip desteklenmediği önemli değildir.
 3. Öğeler örtüşebilir ve araya girebilir.

 

1, 2 ve 3 numaralı ipuçlarını kullanarak, yere paralel ve havada inşa edilmiş bileşenlerin dengesini önemli ölçüde artırabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, dikey bir çekirdek ahşap kiriş (uzunluğunu kullanarak) dikmek ve onu çapraz kirişli bir asma zemine (örneğin bir köprü) bağlamaktır. Bu şekilde, desteklenen döşeme bölümü temel elemanından çok daha kısa bir mesafeye sahip olacaktır.

 • Çoğu durumda, öğeleri sökmek kaynakların% 100’ünü döndürür. İstisnalar, yakıt olarak kullanılan reçine ve odun, örn. kamp ateşlerinde veya duran meşalelerde
 • Bir çatı ile örtülmeyen ahşap elemanlar, yağmura maruz kaldıklarında dayanıklılıklarının yarısına kadarını kaybedebilir.
 • Tezgah alanı, düşmanların ve hayvanların yeniden doğmasını engeller. Kamp ateşleri de aynı şekilde ancak çok daha küçük bir alanda çalışır. Bu, örneğin, sarılı bir yerleşim yerinin içini emniyete almak için kullanılabilir.
 • Yalnızca çatı elemanları örtü sağlayabilir – düz bir zemin çatı olarak sayılmaz.

Ateşle ilgili dikkat etmeniz gerekenler

 • Yatakta uyumak için yatağın korunaklı ve ateşe yakın olması gerekir.
 • Ateşin evin içinde olması gerekmez – Ateş, duvarlardan da geçebilecek sıcak bir bölge ile çevrelenecektir. Bununla birlikte, kamp ateşi bir çatı ile örtülmezse yağmurun yangını söndüreceğini unutmayın.
 • Evinizin içine bir kamp ateşi açmaya karar verirseniz, duman tahliyesi ile ilgilenmelisiniz. Aksi takdirde evin içinde birikmeye başlayacak ve karakterinizin ölümüne yol açacaktır.
 • Normalde, bir kamp ateşi ahşap bir zemine yerleştirilemez. Bir eve yerleştirmek için, zemini bir çapa kullanarak düzleştirebilir veya üzerine ateşin de yerleştirilebileceği yatay çekirdekli ahşap kirişler kullanabilirsiniz.
 • 1 kamp ateşinin üzerine 1’den fazla pişirme istasyonu yerleştirilebilir

 

Valheim İnşaat Rehberi
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Genshin ImpactRehber

Genshin Impact B Tier Karakterler

Genshin ImpactRehber

Genshin Impact A Tier Karakterler

Genshin ImpactRehber

Genshin Impact S Tier Karakterler

Genshin ImpactRehber

Genshin Impact: Hızlı bir başlangıç için ipuçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Fortnite’da Gold Lara Croft Nasıl Elde Edilir?