The Ascent

The Ascent Karakter Geliştirme Rehberi

The Ascent’te karakterler geliştirmek, giderek daha güçlü düşmanları yenmenize ve sonraki konumlara geçmenize olanak tanır. Kılavuzun bu sayfasında, kahramanı geliştirmenin tüm yönlerini ele alıyoruz. Beceri puanlarının nasıl kazanılacağını, her bir becerinin ne için olduğunu ve hangilerinin yeni başlayanlar için en iyi olduğunu açıklıyoruz. Pasif bonuslar sağlayan modüller hakkında bilgilere de yer verdik.

  1. Seviye atlama ve beceri puanları kazanma
  2. Tüm becerilerin açıklaması
  3. Yeni başlayanlar için en iyi beceriler
  4. Modülleri kullanma

Seviye atlama ve beceri puanları kazanma

The Ascent’te seviye atlama, diğer çoğu oyunda kullanılan sistemlerden farklı değildir. Doğru sayıda deneyim puanı kazandıktan sonra, karakter bir sonraki seviyeye geçer ve üç beceri puanı alır. Düşmanları öldürerek ve görevleri tamamlayarak deneyim kazanılır.

Seviye atlamanın yanı sıra, oyun dünyasında beceri puanları da bulunabilir. Farklı yerlere dağılmışlar – hatta düşman olmayan yerlerde bile. Ziyaret ettiğiniz yerleri dikkatlice keşfetmeyi ve mini haritaya bakmayı unutmayın – tüm değerli şeyler (beceri puanları dahil) üzerinde bir sandık simgesiyle işaretlenmiştir.

Tüm becerilerin açıklaması

Puanlar sekiz farklı beceri arasında dağıtılabilir. Sağlık seviyesini veya yeniden silah doldurma hızını etkilerler. Ek olarak, her beceri, geliştirmeyi etkileyen belirli bir özelliğe aittir.

Tactical Sense (Sibernetik özniteliği) – hasar vermek için alınan taktiksel yük miktarını belirler. El bombası atarken ve diğer taktik silahları kullanırken taktik puanlar harcıyorsunuz. Bu beceri, büyük ölçüde taktik silahlara bel bağladığınızda kullanışlıdır.

Kritik Vuruş Oranı (Sibernetik özelliği) – kritik vuruş şansını artırır. Her tür karakter için kullanışlıdır, çünkü daha kritik vuruşlar daha fazla hasara eşittir.

Silah Kullanımı (Motorik özelliği) – silahları yeniden doldurma ve değiştirme hızını belirler. Daha hızlı yeniden yükleme, büyük düşman gruplarına karşı verilen bir mücadelede hayat kurtarabilir.

Hedefleme (Motorik özelliği) – silahların yayılmasını azaltır, hedefi vurma yüzdesini artırır. Düşmana doğrudan bir vuruş bile, onlara ateşlenen tüm mermilerin vuracağı anlamına gelmez. Bu beceriyi geliştirmek, kaçırılan atış sayısını azaltır.

Denge (Frame niteliği) – sersemletme, geri tepme ve sendelemeye karşı direnci belirler ve ayrıca atış sırasındaki hareket hızından da sorumludur. Beceri, oyunun ilerleyen aşamalarında, rakipler bu efektlerle saldırılar kullandığında faydalıdır.

Kaçınma (Frame özelliği) – Dedge’un bekleme süresini belirler. Dodges, düşmanlardan kaçmanıza, bazı atışlardan kaçınmanıza ve harita üzerinde daha hızlı hareket etmenize olanak tanır.

Hayati Belirtiler (Biyometrik nitelik) – maksimum sağlık seviyesini belirler. Hayatta kalma şansınızı artıran, kullanımı kolay bir beceri.

Vücut Pili (Biyometrik özniteliği) – maksimum enerji miktarını belirler. Güçlendirme için enerji kullanılır.

Bahsedilen (ve her becerinin yanında yazılan) nitelikler, büyütme yuvalarını etkiler. Örneğin – Sibernetik özelliği, Spiderbots’un güçlendirilmesini etkiler (örümcek sayısını artırır), bu nedenle Taktik Algı ve Kritik Vuruş Hızının geliştirilmesi, Spiderbot’ların savaş alanındaki performansını etkiler. Buna karşılık, Motorics ile ilgili becerileri geliştirmek, oyundaki ilk güçlendirme olan Hidrolik Slam’ın hasarını artıracaktır. Hangi Niteliğin onları etkilediği hakkında bilgi için Artırmalar penceresine bakın. Nitelikler ayrıca zırh parçalarıyla da geliştirilebilir.

Yeni başlayanlar için en iyi beceriler

Her acemi oyuncunun ilgilenmesi gereken beceri Vital Signs’dır. The Ascent’in tehlikeli dünyasında hayatta kalma şansını artırmak için bu beceriyi geliştirin – ekstra sağlık her durumda yardımcı olur. Ayrıca, hasarınızı etkilediği için Kritik Vuruş Oranını hızlı bir şekilde geliştirmeye çalışmalısınız. Daha sonra, daha hızlı yeniden yükleme için Silah Kullanımına ve vuruşların etkinliğini artırmaya yönelik birkaç puan ayırabilirsiniz.

Modülleri kullanma

The Ascent’te yetenekleri geliştirmenin yanı sıra, pasif bonuslar sağlayan özel öğeler olan güçlendirmeleri kullanarak da karakteri geliştirebilirsiniz. Aynı anda iki büyütme kullanabilirsiniz ve bunların yuvaları, Artırmalar penceresinde bulunabilir. Yükseltmeleri dünyayı keşfederken alabilir veya mavi DNA simgesi olan tüccardan satın alabilirsiniz – onunla herhangi bir dostane yerde buluşacaksınız. Örneğin, bir güçlendirme maksimum sağlık seviyesini artırabilir veya dodge’u ışınlanma gibi bir şeyle değiştirebilir.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Farming SimulatorRehber

Farming Simulator 19'da Yeni tarla satın alırken dikkat etmeniz gerekenler

Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant'ta Nişangah Nokta Nasıl Yapılır? Nokta Cross

AksiyonMaceraMafia Definitive Edition

Mafia Definitive Edition: An Offer You Cant Refuse Göreviyle İlgili Herşey

Hayatta KalmaRehberValheim

Valheim Yagluth Boss Nasıl Çağırılır ve Yenmek İçin İpuçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
The Ascent Başlangıç Rehberi