Aksiyon

Blizzard Diablo 2: Resurrected için planlarını güncelledi

Diablo 2: Resurrected için Planlanan Güncellemeler ortaya çıtkı. Blizzard, Diablo II: Resurrected’ı düzeltme planlarını açıkladı. Değişiklikler büyük ölçüde sunucuları etkiliyor, ancak çok sayıda küçük düzeltme olacak.

Diablo II: Resurrected sunucuları, oyuncuların güvenebileceği sunucular değil ve Blizzard bunun farkında. Oyunun forumları, D2R’yi geliştirmek için yakın gelecekte atılacak adımlar hakkında bilgi yayınladı. Yeni bir kaydetme yöntemi, oturum açma kuyruğuyla ilgili bir yama ve diğer küçük iyileştirmeleri test etme planları var.

Bir süre önce, sunucu çökmeleri nedeniyle meydana gelen Diablo II: Resurrected’den kaybolan karakterler hakkında haberler ortaya çıktı. Gelecekte benzer durumların yaşanmasını önlemek için Blizzard, oyuncuların ilerlemesini kaydetmek için yeni bir yöntem sunacak. Aşağıda açıklama verilmiştir.

“Son güncellememizde bahsettiğimiz gibi, küresel veritabanında karakter kurtarmaları gerçekleşiyor. Önümüzdeki hafta, dahili ekiplerimiz, durumu hafifletme umuduyla, kaydetmelerin küresel yerine bölgesel uçta daha sık gerçekleşmesini sağlayarak önemli bir değişikliği test etmeye başlayacak. Dahili yük testimiz tamamlandıktan sonra, canlı oyuna geçmeden önce bazı gerçek dünya testleri almak için bu düzeltmeyle bir PTR sunucusu kuracağız.”

 

Ayrıca önümüzdeki hafta sunucu kuyruklarının işleyişini iyileştirecek bir yama bekleyebiliriz. Foruma göre, yama, katılabilmemiz için tahmini bir süre ekleyecek ve bu, sıradaki konumumuzun yanında görünecek.

Ayrıca oyuna, oyunları farklı zaman dilimleriyle sınırlandırmamızı sağlayacak bir sistem de gelecek. Bu çözüm, sunucularda en fazla trafiğin olduğu dönemlerde daha fazla oyuncunun oynamasını kolaylaştırmak içindir. Ayrıca Diablo, yakın gelecekte göreceğimiz bazı hata düzeltmeleri ve yeni özellikler alacak.

Peki sunucu sorunlarının yaşandığı günler bitti mi? Yakında öğreneceğiz. Ancak, bunun gerçekten olacağını ve Diablo II: Resurrected’in ilerlemenizi kaybetme endişesi olmadan oynanabileceğini umalım.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Rol Oyunu

Watch Dogs: Legion artık güncelleme almayacak

Among Us

Among Us'a Arkadaş Listesi Özelliği Geliyor

Haber

Sony, Microsoft'un Call of Duty'i PlayStation'dan Kaldırmamasını Umuyor

Haber

Microsoft, Activision Blizzard'ı 68,7 milyar dolara satın alıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Assassin’s Creed Infinity bir F2P Oyunu Olmayacak