Nişancı Oyunu

CoD: Vanguard’da Mermi Yayılımı Oyuncuları Şaşırtıyor

CoD: Vanguard oyuncuları hazırlıksız yakalandı. Bu yılki Call of Duty oyununun silahların önemli ölçüde mermi yayılımına sahip olduğu ortaya çıktı.

Call of Duty serisi, savaş gerçeklerine son derece gerçekçi yaklaşımıyla ünlü değil, ancak bu yılki oyun – CoD: Vanguard – en azından bir açıdan gerçeğe biraz yakın – silahların hatırı sayılır bir geri tepmesi var ve mermiler sözde “yayılma mekaniği” nedeniyle mermiler hedefine tam olarak gitmeyebilir. Bu, bu sefer yukarıda belirtilen faktörü dikkate almamız gerektiği anlamına gelir. Önceki oyunlarda mermi yayılımı mevcutken, bu asla bu kadar fark edilmezdi ve düşmanı hedeflerken kesinlikle oyuncuları sıkıntıya sokmazdı.

Vanguard’daki bu olgunun ilk analizi YouTube’daki TrueGameData kanalı tarafından yapıldı. Video, farklı silahların yayılmasını ölçtü:

Youtuber, çeşitli tüfeklerin, LMG’lerin, hafif makineli tüfeklerin ve keskin nişancı tüfeklerinin yayılmasını inceledi. Görüş konumu ile gerçek mermi isabeti arasındaki en büyük tutarsızlık, popüler MP 40 veya “Pepesha” da dahil olmak üzere SMG’lerde ortaya çıktı.

Bir yandan, bazı oyuncular, daha uzun mesafelerde isabetli olmaması gereken silahların sonunda %100 isabet oranına sahip olmayı bırakacağı için mutlu; Öte yandan, geniş yayılmaya alışık olmayan hayran topluluğu bu konuda pek rahat değil.

Ancak daha fazla verimliliği tercih eden oyuncular için iyi haberlerimiz var. TrueGameData, analizinde, bu etkiyi dengelemeye yardımcı olan, doğruluğu artıran çeşitli eklentilerle bireysel silahları ayarlayarak rahatsız edici mermi yayılımının azaltılabileceğini göstermiştir.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Nişancı Oyunu

Gray Zone Warfare Büyük Bir Oyuncu Kitlesiyle Erken Erişime Girdi

Nişancı OyunuRehber

Helldivers 2'de Hunter Nasıl Öldürürsün?

Nişancı OyunuRehber

Helldivers 2'de Automatonları Nasıl Öldürürsün?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2: Gambit Rehberi (Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Call of Duty: Vanguard, Playstation’da Özel İçeriğe Sahip Olacak