Aksiyon

Epic Games Store’da Final Fantasy 7 Remake PC’de Dil Nasıl Değiştirilir?

Final Fantasy 7 Remake, Epic Games Store’da PC için yayınlandı, ancak Japonca yerine İngilizce altyazı ayarlamakta sorun yaşıyor olmanız çok olası. Bu rehberimizde Final Fantasy 7 Remake, Epic Games Store’da dili nasıl değiştireceğiniz konusunda yardım bulacaksınız.

Epic Games Store’dan PC için Final Fantasy 7 Remake satın aldıysanız, oyunun İngilizce yerine Japonca çalışması çok olasıdır. Sesi İngilizce olarak ayarlayabilmenize rağmen diyalog altyazıları, ekipman ve oyun menüleri Japonca olacaktır. Bu, Epic Games Store platformunda henüz düzeltilmemiş bir hatadan kaynaklanmaktadır. Ancak, bunu kendiniz düzeltebilirsiniz. Oyunun Seçenekler menüsündeki dili değiştirerek veya Epic Games Store’un başlatıcısındaki dili değiştirerek sorun çözülmez. “Ek Komut Satırı Bağımsız Değişkenleri” seçeneğini kullanmak ve -language=”en” veya -culture=en yazmak da işe yaramaz. Bu, Epic Games Store’daki Borderlands 3 için işe yaradı, ancak FF7 Remake için çalışmayacak. Peki ne yapabilirsin?

Epic Games Store’da FF7 Remake’in PC versiyonunda dil nasıl değiştirilir?

  1. Dili İngilizce olarak değiştiremiyorsanız aşağıdaki çözümü deneyin.
  2. Web sitesi aracılığıyla Epic Games Store hesabınıza giriş yapın (başlatıcı değil, hiçbir şey yapmaz).
  3. Verilerinizi göreceksiniz. Kişisel Ayrıntılar bölümünde, “Tercih Edilen İletişim Dili”ni bulun
  4. Listeden İngilizce’yi seçin ve ardından değişiklikleri kaydedin. Bu kadar.
  5. Şimdi oyunu yeniden başlatın ve Final Fantasy 7 Remake’in PC’de Japonca altyazısız İngilizce olarak keyfini çıkarın.

Epic Games Store’daki FF7 Remake neden Japonca çalışıyor? Görünüşe göre tamamen istenmeyen bir nedenden dolayı oyun, dili “Kişisel Ayrıntılar” bölümündeki bilgilere göre belirliyor. Oyunun buna neden erişimi var ve Epic’in başlatıcısında neden değiştirilemiyor? Bu sadece Epic Games Store geliştiricilerinin cevaplayabileceği bir soru. “Tercih Edilen İletişim Dili”nde oyunun desteklemediği bir dil seçerseniz – İngilizce, Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce veya İspanyolca dışında – oyun çılgına döner ve dili İngilizce, varsayılan dili ayarlar. Bu durumda oyun Japonca olduğundan beri bir Japon ekibi tarafından geliştirilmiştir. Görüldüğü gibi Epic Games Store, çıkışının üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen hala bazı sorunlar yaşıyor.

Umarız çözümümüz size yardımcı olmuştur. FF7 Remake’in dilini İngilizce olarak değiştirmeyi başarıp başaramadığınızı yorumlarda bize bildirin!

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
AksiyonRehberV Rising

V Rising'de Nasıl Daha Fazla Eşya Taşıyabilirim?

AksiyonV Rising

V Rising'de Coarse Thread nasıl bulunur?

AksiyonRehberV Rising

V Rising Copper Ore nasıl bulunur?

AksiyonV Rising

V Rising'de Whetstones nasıl bulunur?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Orjinal Metal Gear Solid’in PS5 Özel Sürümü Çıkacak