Lost Ark

Lost Ark, bot kullandıkları için ‘bir milyondan fazla’ hesabı yasakladı

Lansmandan sadece bir ay sonra, Lost Ark, bir oyunda gördüğümüz en büyük yasak dalgalarından birini gerçekleştiriyor ve tek bir günde “bir milyonun üzerinde” hesabı bot ilgili olduğu için kaldırıyor. Botlarla ilgili şikayetler olmasına şaşmamalı, değil mi?

MMO’nun 11 Şubat’ta geniş çapta yayınlanmasının ardından, şaşırtıcı bir şekilde 1.324.761 en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısına ulaştı ve bu da onu tüm zamanların Steam eşzamanlı lider panosunda PUBG’den sonra ikinci sıraya yerleştirdi. Bunlar, Amazon’un Avrupa ve Amerika’da sunucuları başlatmasından birkaç yıl önce Kore’de zaten popüler olan oynaması ücretsiz aksiyon RPG’sini denemek isteyen muhtemelen meşru oyunculardı. Ancak şu anda silinen bir milyondan fazla hesapla, şu ana kadarki ortalama eşzamanlı sayısına göre bir düşüş görebiliriz, ki şu sıralar Steam Grafikleri yaklaşık 683.509’da.

Bir oyuncu Twitter’da Lost Ark sunucu kuyruğunun 8.000’den 950’ye düştüğünü gördüklerini söyledi, ancak bunun yasakların bir sonucu olup olmadığı belirsiz.

Botlama yaygın bir MMO davranışıdır ve tekrarlayan davranışları otomatikleştirmek için yazılımın kullanılmasına atıfta bulunur; örneğin, başlangıç ​​bölgesi düşmanlarını, genellikle onlardan bir kazanç sağlamak amacıyla seviye alana kadar kesmek gibi. New World, botlardan zarar gören başka bir oyun, ancak bu 40 dolarlık oyunda bir yasak dalgası hakkında en son duyduğumuz zaman, rakam 7.700 idi.

Lost Ark’ın oynaması ücretsiz olması, yasaklandıklarında yatırımlarını kaybetmeyen botcular için çok daha kolay bir hedef haline getiriyor, bu da ölçeği burada kısmen açıklıyor. Aynı zamanda oynaması ücretsiz olan PUBG, bir yıldan biraz fazla bir süre içinde 13 milyon dolandırıcı yasağı bildirmişti. Her ne kadar Amazon ve Smilegate botları tespit etmede gerçekten çok iyi olsa da, en azından onları çalıştıranlardan bazıları muhtemelen vazgeçecektir.

Geliştiriciler tarafından bugün yayınlanan bir açıklamaya göre, “Oyuncularımız için adil ve eğlenceli bir oyun deneyimi sürdürmek, takım için en büyük önceliktir”. “Bu yasak dalgasıyla büyük bir etki yaratmayı planlarken, yapılacak daha çok iş olduğunu biliyoruz ve oyuncuların bunun aktif ve devam eden bir süreçte yalnızca bir adım olduğunu bilmelerini istiyoruz. İleriye baktığımızda, yapacağız. Hile önleme araçlarımızı genişletmeyi, bot tanımlama yöntemlerini iyileştirmeyi ve gerektiği kadar sıklıkta daha fazla yasaklama dalgası başlatmayı içeren Lost Ark’taki bot kullanımı, hile ve zararlı davranışları büyük ölçekte tespit etmeye ve kaldırmaya yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Lost Ark ekibi ayrıca “az sayıda oyuncunun yanlışlıkla bot olarak tanımlanabileceğini” kabul etti. Meşru bir oyuncu olmasına rağmen milyon bot dalgasına kapıldığını düşünen herkes, Amazon Games destek bileti ile yasağına itiraz edebilir. Bağlantı burada

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Lost Ark

Lost Ark: Artist Sınıfı ve 96 Kişilik PvP Modu Çıkış Tarihleri

Lost Ark

Lost Ark'ın Oyunu Bozan Hatası Bakın Nasıl Düzeltiliyor

Lost ArkRehber

Lost Ark - Valtan Legion Raid Rehberi

Lost Ark

Lost Ark Telefonlardan Oynanabilecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring: Greatsword nerede bulunur?