Rol Oyunu

Yeni bir Witcher oyunu geliştiriliyor

Güncelleme: 23/03/2022 Yeni Witcher ile ilgili önemli detay

CD Projekt Red, Eurogamer’a, yeni Witcher oyununu anlatan resimdeki madalyonun gerçekten de bir vaşağa benzediğini onayladı. CD Projekt Red küresel iletişim direktörü Robert Malinowski bu öğleden sonra bir Eurogamer yazarına “Tamam, bazı gizemler bu kadar gizemli olmamalı” dedi. “Madalyonun aslında bir vaşak şeklinde olduğunu doğrulayabilirim.”

Görüntünün Pazartesi günü yayınlanmasından bu yana dönen spekülasyonlara son verildi. Madalyonun vaşak benzerliği açıktır (aşağıdaki resme bakın); sorun, Witcher kanonunda hiçbir Lynx Okulunun olmamasıydı – kitaplarda, oyunlarda veya herhangi bir yerde değil. İnsanların beyinlerini karıştıran şey buydu. Victoria’nın bugün erken saatlerde bir haber gönderisinde açıkladığı gibi, var olduğu tek yer hayran kurgusuydu – The Witcher Fandom Wiki’deki bir gönderisinden görülebilir. Sizde buradaki bağlantıdan kontrol edebilirsiniz. Orada hayal edilen hikaye, Witcher Lambert ve büyücü Kiera Metz’in The Witcher 3’teki olaylardan sonra güneye yolculuk ettiği ve sonunda Cat School’a katılıp Lynx School olarak reform yaptığıydı.

CD Projekt Red’in kendi Lynx Okulu hikayesinin bununla bir ilgisi olup olmayacağını bilmiyoruz. Ancak bu yeni oyunun ve olası oyun setinin – sonuçta “yeni bir destan” olarak anılması da ihtimalleri artırıyor.


Yeni Witcher Oyunu Duyuruldu

Yeni Witcher oyununun çıkış tarihi veya başka herhangi bir detayı yok, ancak bunun CD Projekt Red’in şirket içi REDengine üzerine kurulmayan büyük oyunlarının ilki olacağını biliyoruz. Bunun yerine Unreal Engine 5 kullanacak.

CD Projekt, yeni bir Witcher oyununun geliştirilmekte olduğunu ve “Witcher serisi için yeni bir destan başlattığını” doğruladı. Yeni oyun, stüdyonun “Epic Games ile çok yıllı bir stratejik ortaklığa” başlayacağını söylediği CD Projekt’in REDengine’i yerine Unreal Engine 5 kullanılarak inşa edilecek.

CD Projekt, “Bu yalnızca lisanslamayı değil, Unreal Engine 5’in teknik geliştirmesini ve ilgili olduğunda Unreal Engine’in gelecekteki potansiyel sürümlerini de kapsıyor.” Dedi. “Motoru açık dünya deneyimleri için uyarlamaya yardımcı olmak için birincil hedefle Epic Games’in geliştiricileriyle yakın işbirliği yapacağız.”

CD Projekt, yeni motordaki değişikliğin geliştirme sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için yapıldığını söyledi. CD Projekt Red CTO’su Paweł Zawodny, “Başından beri, tipik bir lisans düzenlemesi düşünmedik; hem biz hem de Epic bunu uzun vadeli, tatmin edici bir teknoloji ortaklığı olarak görüyoruz.” Dedi. “CD Projekt Red için bir sonraki oyunumuzun teknik yönüne geçmişte olduğu gibi mümkün olan en erken aşamadan karar verilmesi hayati önem taşıyor, sonraki her oyun sürümünde REDengine’i geliştirmek ve uyarlamak için çok fazla kaynak ve enerji harcadık. Bu işbirliği çok heyecan verici, çünkü aynı anda bize son teknoloji oyun geliştirme araçlarına erişim sağlarken geliştirme öngörülebilirliğini ve verimliliğini artıracak. Unreal Engine 5 kullanarak oluşturacağımız harika oyunları sabırsızlıkla bekliyorum!”

Stüdyo ayrıca yeni bir motora geçilmesine rağmen yeni Witcher oyununun Epic Games Store’a özel olarak planlanmadığını da doğruladı.

CD Projekt daha önce yeni bir Witcher oyununun yolda olabileceğini ima etmişti, ancak bu ilk kez resmi olarak onaylandı. Başka hiçbir ayrıntı açıklanmadı, ancak duyuruyla birlikte verilen teaser görüntüsü, zaten beklediğimiz gibi, yeni oyunda Geralt’ın olmayacağını gösteriyor. Karla kaplı Witcher madalyonunu ayırt etmek zor ama kesinlikle Kurt Okulu’ndan değil.

Madalyonun, görünüşe göre kadınları ve insan olmayanları eğiten tek okul olan, dışlanmış bir okul olan Kedi Okulu’nun görünümüne sahip olduğuydu. Aynı zamanda, The Witcher 3’te Ciri tarafından taşınan madalyon, aslında okuldan kazanmamış olmasına rağmen, onu öldürmek için tutulan bir ödül avcısından aldı – bu, Witcher 3 sonrası bir spinoff serisine işaret edebilir.

Bazı görüşlere göre ise, Witcher wiki’nin Wolf School’un resmi bitiminden kısa bir süre sonra ortaya çıktığını söylediği Lynx Okulu’na daha çok benzediğini belirtti. Kedi Okulu’nun gazileri tarafından Wolf School hırslı Lambert ve sevgilisi büyücü Keira Metz ile ortaklaşa kuruldu. Bu, açıkça Geralt sonrası olmakla birlikte, yine de onun ve diğer Witcher üçlemesini destekleyen karakterlerin görünüşlerine açık bırakarak iyi bir takip dizisi yapacaktı.

Birkaç kişinin belirttiği gibi, Lynx Okulu tarihi resmi değildir -hayran kurgusu diyebilirsiniz- ama aynı zamanda tüm Witcher video oyunu üçlemesinin hayran kurgusu olduğunu da iddia edebilirsiniz. Bu ışıkta, bu yeni okulun (veya onun gibi bir şeyin) yeni bir Witcher oyunu için bir başlangıç ​​noktası olarak benimsendiğini görmek tamamen imkansız olmazdı.

Sonuç olarak, bu noktada gerçekten hiçbir fikrimiz yok ve sağlam bir ayrıntı elde etmemizin uzun zaman alacağını düşünüyoruz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Star Wars Serisi

Respawn'ın Star Wars FPS Oyunu Söylentileri

League of Legends

Yeni League of Legends Oyunu Ortaya Çıkmış Olabilir

AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

COD: Modern WarfareSavaş Oyunları

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) hangi yılda geçiyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
The Witcher: Monster Slayer Önemli Güncelleme Alacak