Haber

Yeni Star Wars Villainous masa oyunu Darth Vader, Moff Gideon ve daha fazlasını içerecek

Ravensburger tarafından yayınlanan ödüllü masa oyunu serisi Villainous, sonunda hayranların yaygara kopardığı genişlemeye kavuşuyor. Star Wars Villainous: Power of the Dark Side bu Ağustos’ta geliyor ve oynanabilir karakterler olarak Darth Vader, Kylo Ren, Asajj Ventress, General Grievous ve Moff Gideon’u içerecek.

İlk olarak 2018’de vizyona giren Disney Villainous: The Worst Takes All, oyuncuların klasik Disney animasyon filmlerinden kötü şöhretli kötü adamların rollerini üstlenmelerine izin vererek masa üstü oyun dünyasında senaryoyu alt üst etti. Bu ilk oyun Prospero Hall (şimdi Funko Games’in bir parçası) tarafından geliştirildi ve Maleficent (Uyuyan Güzel), Ursula (Küçük Deniz Kızı), Jafar (Aladdin), Prens John (Robin Hood), Kupa Kraliçesi (Alice Harikalar Diyarında) ve Kaptan Kanca (Peter Pan)’da dahil bir çok başarılı projeleri var.  Villainous serisi artık kendi bünyesinde geliştirilmekte ve Ravensburger tarafından uluslararası olarak yayınlanmaktadır.

Franchise, Walmart ve Target’ta önemli bir yer kaplayan ve aynı zamanda samimi yerel mağazalardaki raflarda görünen modern büyük kutu perakende oyun kataloğunun bir parçası haline geldi. Şirket, dünya çapında yaklaşık üç milyon kopya sattığını ve başarısının sırrının her zaman ulaşılabilir olması olduğunu söylüyor. Serideki oyunların her biri, şiddet içermeyip aile dostudur. İkonografi büyük ve yorumlanması kolay ve grafik tasarımı temiz ve modern. En önemlisi, her kötü adam kendi hile sayfasıyla gelir – kazanmak için tam olarak nasıl oynanabileceklerini detaylandıran bir Kötü Adam Kılavuzu.

Star Wars Villainous, ilk ikisi Disney Villainous ve Marvel Villainous olmak üzere, şu anda franchise’ın üçüncü oyun sisteminde ilk olacak. Karakterler üç sistem arasında uyumlu değil, bu nedenle örneğin Thanos’u Hades veya Darth Vader’a karşı koymak yok. Ancak bu, Star Wars Villainous’un yeni mekaniğinin de benzersiz ve farklı olduğu anlamına geliyor.

Star Wars Villainous’ta oyuncular, masadaki çeşitli eylemlerini beslemek için kullanacakları bir Hırs havuzuna sahip olacaklar. Bu, Kader ile birlikte, onlara hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duydukları tüm araçları verecektir. Darth Vader, doğal olarak, Luke Skywalker’ı Gücün karanlık tarafına çekmeye çalışıyor. Grievous ışın kılıcı toplarken, Asajj Ventress rastgele çizilmiş beş görevden üçünü tamamlamak zorunda. Moff Gideon da orada, Grogu’yu yakalamaya ve onun üzerinde aşağılık deneyler yapmaya çalışıyor.

Birbirlerini yavaşlatmak için oyuncuların araçlara erişimi olacak. Ambition ile oyuna getirilen araçlar, kötü adamlara dönüşlerinde gerçekleştirmeleri için yeni ve güçlü hareketler sağlayacak. Bu arada, Fate ile oyuna getirilen araçlar, kötü adamları alt etmeye kararlı kurgusal kahramanlar tarafından uçurulacak. Nihai ürün, Star Wars destanındaki filmlerden ve çizgi filmlerden bir sürü görüntü içerecek. Ravensburger proje yöneticisi Jenny Webb, Lucasfilm ile çalışmanın tüm deneyimin en önemli noktası olduğunu söyledi. Şirketin uzay yolculuğu serisi hakkındaki geniş bilgisinin kendisini sürekli olarak etkilediğini söylüyor.

Villainous serisinin en dikkat çekici unsurlarından biri de Ravensburger’da ekibin movers dediği oyuncu piyonları. Her bir düşmanın evrende nerede olduğunu temsil ederler ve önceki turlarda hangi güçlerin kullanıldığını ve gelecekte hangi güçlerin kullanılabileceğini gösterirler. Seri tarihinde ilk kez, her Star Wars Villainous kutusu biraz farklı taşıyıcılar içerecek. Her biri, benzersiz bir yeni üretim süreci tarafından yaratılan zarif bir şekilde rastgele bir görünüme sahip olacak.

Star Wars Villainous: Power of the Dark Side 39.99$’dan satışa çıkacak. Son oyun, kötü adam başına yaklaşık 20 dakika süren bir oyun süresi ile 2-4 oyuncuyu barındıracak. Bu yazdan itibaren çevrimiçi, büyük perakendecilerde ve yerel hobi mağazalarında görmeyi bekleyin.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Haber

Gray Zone Warfare'da Ağ Hatası (0x00030004) Nasıl Düzeltilir?

HaberStar Wars Serisi

Star Wars Outlaws Hakkında Merak Ettikleriniz

Haber

Bannerlord Tabakhane Atölyesi

Haber

Palworld'de Dostları (Pals) Nasıl Yakalayabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Elden Ring: Deathbird Nasıl Yenilir?