Aksiyon

Hellblade 2 Geliştiricileri, Savaş Sisteminde Radikal Değişiklikleri Duyurdu

Senua’s Saga: Hellblade 2’deki dövüş sisteminin tasarımcısı, orijinaline kıyasla bizi ne gibi değişikliklerin beklediğini ortaya koydu. Daha fazla gerçekçilik, düşmanları yenmek için daha fazla seçenek ve artan düşman çeşitliliği olacak. İlk Hellblade birçok yönden etkileyiciydi. En severek hatırladığım oynanış unsurlarından biri de dövüş sistemiydi. Oyunun yapımcılarının da açıkladığı gibi, bu yönüyle Senua’s Saga: Hellblade 2 çıtayı daha da yukarılara taşıması bekleniyor.

Hellblade 2’de yeni savaş sistemi tasarımcısı

Hellblade 2 üzerindeki çalışmalar uzun süredir devam etse de geliştiriciler şu ana kadar hayranlara çok fazla bilgi veya materyal sağlamadı, bu nedenle Ninja Theory’nin çalışmasından her söz edilmesi ilgi uyandırıyor. 2017’nin en çok satan aksiyon oyununun devamında yeni bir adamın – Juan Fernandez – tüm savaş sisteminin tasarımından sorumlu olacağını kesin olarak biliyoruz. İspanyol web sitesi Vandal ile yaptığı röportajda belirttiği gibi, selefine kıyasla, devam oyunundaki mücadele daha derin bir deneyim olacak.

İlk oyunda birçok şeyi doğru yaptık, ancak geliştirilebilecek ve bugün değiştirmek istediğim birçok şey olduğunu düşünüyorum. Senua’nın ilk macerasında çalışan ekibin böyle bir girişim için inanılmaz derecede küçük olduğunu unutmamalısınız. Çoğu zaman stüdyoda yaklaşık on beş kişi çalışıyordu.

Hellblade 2’deki savaş sisteminde yapılan değişiklikler

Fernandez, orijinaline kıyasla tam olarak neyi değiştireceğini de ortaya koydu. Her şeyden önce, rakipleri yenmek için daha fazla sayıda seçeneğe ve düşman çeşitliliğine odaklanmak istiyor.

Hellblade’de en az tatmin olduğum şey, düşman çeşitliliğinin olmaması, aşırı uzun savaşlar, zorluğun dengelenme şekliydi – düşmanların çok fazla canı, çok fazla dayanıklılığı vardı. Elimizde birçok farklı saldırı ve kombinasyon vardı, ancak ekibin hazırladığı her şeyi kullanmaktan vazgeçen düşman özellikleriydi. İnsanlar beğendikleri iki ya da üç hamleyi bulup tekrar edip duruyorlardı. Ayrıca aşırı cömert eşleştirmelerin mümkün olduğu dönemler ve hikaye ara sahnelerinin uzunluğu. Her iki şey de daha akıllı bir şekilde dengelenebilir.

Daha önce, stüdyonun yaratıcı yönetmeni Tameem Antoniades bu konuyla ilgili bir yorumda bulunarak, savaşın “gerçek ve acımasız” olacağını kabul etti. Senua’yı hareket yakalama teknolojisini kullanarak oynayan oyuncu, oyundaki performansını daha gerçekçi hale getirmek için son iki yılda özel “savaş eğitimi” bile aldı..

Daha da önemlisi, devam oyunu üzerinde çalışan daha fazla insan var. Fernandez’in de kabul ettiği gibi, takımın önceki çalışmaları en önemli referans noktasıdır.

Daha azıyla daha fazlasını yapma çıtasını yükseltiyoruz. İlk Hellblade’dekinden daha fazla insanımız var ama önceki ekibe kıyasla verdiğimiz kalite… Bence bu gerçek tavan olacak.

Hellblade 2’yi The Game Awards’ta ilk gördüğümüzden bu yana iki yıldan fazla zaman geçti. Her şey oyunun gelişiminin doğru yönde ilerlediğini ve geliştiricilerin ilk bölümün eksikliklerinin farkında olduğunu gösteriyor. Senua’s Saga: Hellblade 2’nin çıkış tarihi henüz kamuya açıklanmadı.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Yeni Need for Speed ​​oyunu bu yıl geliyor, sadece son nesil için çıkacak