Apex LegendsRehber

Apex Legends Mobile – Perk Sistemi Nasıl Çalışıyor

Apex Legends Mobile, oyuncuların Legend’lerini daha da özelleştirmelerine olanak tanıyan bir perk sistemi de dahil olmak üzere seriye bir dizi yeni özellik ekliyor.

Respawn ve EA’nın nişancı oyunu Apex Legends için büyük bir ay oldu. Ana hat oyunu 13. sezonuna yeni başladı ve takımı hayatta tutmak için fazlasıyla yeterli araca sahip güçlü bir savunma karakteri olan Newcastle olarak bilinen en yeni Efsaneyi ekledi. Ayrıca, Storm Point haritası yeni ilgi çekici noktalarla güncellendi, oyuncular özel bir maç sistemi kullanabilir ve yepyeni bir battle pass üzerinde çalışmaya başlayabilir.

Bununla birlikte, Apex Legends Mobile oyunu iOS ve Android cihazlar için de piyasaya sürüldü ve battle royale deneyimini hareket halindekilere getirdi. Mobil oyunun konsolundan ve PC kardeşinden, daha küçük bir karakter listesi ve özel oyun modları dahil olmak üzere birkaç farklılığı var. Mobil sürüm, Fade olarak bilinen yepyeni bir karaktere, kendisini geri sararak zamanı manipüle edebilen ve yakındaki tüm oyuncuları faz kaydırarak değiştirebilen kaygan bir karaktere bile sahiptir.

Apex Legends Mobile’da konsol ve PC versiyonunda yapılan en büyük değişikliklerden biri de bir perk sistemi. Hem yeni hem de uzun süreli oyuncular için, sistem kesinlikle bir hız değişikliği olabilir, bu yüzden ne yaptığı ve onu nasıl etkili bir şekilde kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Apex Legends Perk Sistemi nedir?

Apex Legends Mobile’ın içindeki avantaj sistemi, oyuncuların her karakter için bir avantaj ağacında harcayacakları jetonların kilidini açmasına olanak tanır. Oyuncular, Apex Legends’ın ana menüsünden Legends sekmesinin altındaki perk ağaçlarını bulabilirler, ancak özelliğin önce bir avuç maç oynayarak kilidinin açılması gerektiğini belirtmekte fayda var. Her Efsane ağacı, oyuncuların karakterlerinin görünümünü daha fazla özelleştirmesine olanak tanıyan kozmetik öğelerin yanı sıra açılabilir avantajlar, bitiriciler ve yetenekler içerir.

Perk sisteminin kilidi açıldığında, oyuncular belirli karakterleri oynayarak ve seviye atlayarak 1 jeton kazanacaklar. Kilidi açılmış jetonlar kazanıldıkları karaktere bağlı olduğundan, bu jetonların herhangi bir karakter için kullanılamayacağını unutmayın. Ödüller tartışmasız daha iyi olsa da, oyuncular ağaçtan aşağı indikçe avantajlar da daha pahalı hale geliyor.

Perk Sistemi Nasıl İşliyor?

Oyuncular jeton harcadıkça ve her bir Efsanenin özel avantaj ağacında daha derine indikçe, farklı avantajlar, bitiriciler ve yetenekler dahil olmak üzere yeni seçeneklerin kilidini açmaya başlayacaklar. Avantajlar, esasen oyuncuların Call of Duty çok oyunculu oyununda bulabileceklerine benzer pasif bonuslardır. Bitirici avantajları oyunculara, düşen bir düşman üzerinde alt etme gerçekleştirdikten sonra ek bir destek sağlarken, Yetenek avantajı, oyuncu karakterinin Octane’s Stim veya Pathfinder’s Grapple gibi taktiklerini etkinleştirdiğinde tetiklenir.

Karakterlerin aynı anda yalnızca belirli bir sayıda kuşanabileceğini, yani 1 son işlemci, 1 yetenek ve ardından 3 avantaja sahip olabileceğini unutmayın. Bununla birlikte, oyuncular arasında geçiş yapmak ve karakterlerinin başka bir oyuncunun versiyonundan benzersiz hissetmelerine yardımcı olmak için birden fazla ekipman oluşturabilir. Buna ek olarak, bu avantajların bazıları, düşmüş bir düşman üzerinde bir son işlemci kullandıktan sonra tüm kalkanları ve 30 HP’yi geri yükleyen Bloodhound’s Execution gibi Loser’s Nourishment gibi pasif yeteneklere de sahiptir.

Apex Legends Mobile artık Android ve iOS cihazlarda mevcut.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Nasıl Hızlı Seviye Atlarsınız?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kamp Rahatlık Seviyesi Nasıl Arttırılır?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Tech Puanları Nasıl Elde Edilir?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: NPC Nasıl Ehlileştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Prey, Kaç Dakikada Bitirilebilir?