Forza Horizon 5Rehber

Forza Horizon 5 Drift Yapabileceğiniz Yerler

Forza Horizon 5 Drift Zones, oyunculara yolların dolambaçlı bölümlerinde kayarak puan toplamak için meydan okuyor. Horizon Rush PR Stunts serisinin kilidini açtıysanız, şüphesiz bu bölgelerden birkaçını zaten fark etmişsinizdir. Sürüklenme yeteneklerinizin eğlenceli bir testidir ve belirli puan eşiklerini karşılamanız, seviye atlamanıza ve Horizon Festival Onur Listesi’ne ulaşmanıza yardımcı olacak Ödül Puanları ve XP kazandırır. İster geri dönen bir Forza Horizon oyuncusu ve drift tutkunu olun ister yeni bir sürücü olun, işte Forza Horizon 5 Drift Zones ve bunların kilidini nasıl açacağınız hakkında bilmeniz gerekenler.

Forza Horizon 5 Drift Bölgeleri nedir?

Forza Horizon 5’teki Drift Bölgeleri, Meksika’daki tüm yollarda bulunan ve oyuncuların drift becerilerini test eden zorluklardır. Her Drift Bölgesi için, bayraklarla işaretlenmiş belirli bir yol boyunca sürmeniz ve kalmanız gerekir. Sıfırdan başlayarak puanlarınız, drift yaptığınız sürece artacak ve normal sürüşte artmayı bırakacaktır. Arabanızı döndürürken frenlere veya e-frene dokunarak drift başlatabilirsiniz. Sürüklenmeyi sürdürmek pratik gerektirir, ancak patinajı veya tam kontrolü yeniden kazanmayı önlemek için direksiyonunuzu her iki yönde de dikkatli bir şekilde dengelemeniz gerekir. Drift Zone’dan çıktığınızda, son puanınız ve yıldız puanınız ile ödüllendirileceksiniz.

Bununla birlikte, Drift Bölgelerinde başarısız olmak mümkündür, bu da mevcut puanınızın silinmesine neden olur, bu da bölgeye baştan başlamanız gerektiği anlamına gelir. Bayrakların dışında çok fazla zaman geçirmek ve belirlenen yoldan çıkmak, kendi başınıza geri dönmek veya arabanızı durdurmak sizin de başarısız olmanıza neden olacaktır. Drift Zone’ların zaman sınırlaması yoktur, ancak meydan okumada başarısız olmamak için bölgede sürekli hareket etmeniz gerekir.

Her Drift Bölgesi, bir yıldız derecelendirmesi ve belirli ödüller almak için karşılayabileceğiniz üç puan eşiğine sahiptir. Herhangi bir Forza Horizon 5 Drift Bölgesinde bir yıldız puanı almak size 100 Övgü Puanı, iki yıldızlı bir puan 250 Övgü Puanı ve üç yıldızlı bir puan size 500 Övgü Puanı kazandıracaktır. Belirli bir Drift Bölgesi için puan eşiklerini görmek için haritadaki simgesinin üzerine gelin ve bir bilgi kutusu görünecektir. Puanınız aynı zamanda bir skor tablosuna da yansır, böylece diğer oyunculara kıyasla tam olarak ne kadar iyi iş yaptığınızı görebilirsiniz.

Her bölgenin, yol boyunca net olması için çok sayıda mavi bayrağı vardır ve mini haritanın yollarındaki küçük çentikler, bir Drift Bölgesinin başlangıç/bitiş noktalarını gösterir. Ayrıca onları bulmayı kolaylaştırmak istiyorsanız harita üzerinde filtreleyebilirsiniz.

Forza Horizon 5 Drift Bölgeleri nasıl açılır?

Forza Horizon 5’te 20 Drift Zone var. Bunların kilidini açmak istiyorsanız Horizon Rush PR Stunts serisi Expedition’ı tamamlamanız gerekiyor. Ancak, Forza Horizon 5 yolculuğunuzun başlangıcında, Horizon Rush etkinliklerinin hiçbirinin kilidini hemen açamayacağınızı göreceksiniz. Bunun yerine, önce Meksika’ya giriş niteliğindeki Horizon Festival Mexico, Horizon Apex ve Horizon Wilds yarışlarını ve etkinliklerini tamamlamaya odaklanın. Expedition’a mümkün olan en kısa sürede başlayabilmeniz için bir bölüm kilidini açtığınızda Horizon Rush serisini kontrol etmeye devam edin.

Forza Horizon 5 Drift Zones’u tamamlamak için ipuçları

Drift yapmaktan hoşlanıyorsanız veya becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız ya da sadece eğlenceli bir meydan okuma istiyorsanız, Drift Zones’a kesinlikle bir şans vermelisiniz. Bilmeniz gereken ilk şey, Drift Zone’ların her iki uçtan da başlatılabileceği ve sizi diğer uçta bitirmeye bırakacağıdır. Bununla birlikte, her birini iki şekilde yapmak iyi bir fikirdir, çünkü bir yönün diğerinden daha kolay olduğunu göreceksiniz, özellikle bir yön yokuş aşağı ve diğer yön yokuş yukarı ise.

Drift Zones yaparken akılda tutulması gereken bir sonraki şey, hangi sürüş yardımlarının açık veya kapalı olduğudur. Bu iki ayar, drift yaparken gerçekten istemediğiniz arabanızı sabit tutmaya çalıştığından, Çekiş ve Stabilite Kontrolü kapalıysa, genel olarak drift yapmak çok daha kolay hale gelir.

Arabanız da önemli bir husustur. Oldukça hızlı, çevik ve engebeli araziye uygun bir şey isteyeceksiniz. Hoonigan Ford Escort RS Cosworth WRC’nin iyi bir seçim olduğunu düşünüyoruz, özellikle de tüm oyuncular wingsuit dublör takımına karşı ‘On a Wing and a Prayer’ Vitrin Etkinliğini kazandıktan sonra kilidini açtığından Drift ve diğer yarış türleri için birçok Forza Horizon 5 en iyi arabasından biri denilebilir.

Drift Zones’da araba sürerken ve drift yaparken puan kazanmak için bayraklar arasında kaldığınızdan emin olun. Sürükleniyor olsanız bile, yoldan çıkmaya devam ederseniz o kadar fazla puan alamazsınız. Yarış çizgisinin bazen söylediğine rağmen daha geniş bir çizgi seçtiğinizden emin olun – sonuçta bu bir yarış çizgisidir, sürüklenen bir çizgi değil. Sürüklenme mesafenizi en üst düzeye çıkarmak ve daha fazla puan kazanmak için her köşenin dışından dolaşmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, daha hızlı sürdüğünüzde saniyede daha fazla puan kazanacaksınız, bu nedenle düzgün bir hızı korumak için drift sırasında gaz pedalı üzerinde kaldığınızdan emin olmalısınız.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Forza Horizon 5 Jade Heykel’i Nasıl Bulursunuz?