Apex LegendsBattle RoyaleFortnite

Apex Legends vs Fortnite 5 Fark

Apex Legends ve Fortnite, tartışmasız günümüzün en popüler battle royale oyunlarından iki tanesi. İki oyun aynı türe ait olsa da, birçok düzeyde oldukça farklıdırlar. Format aynıdır, yani oyuncular bir haritaya düşer, alan daralır ve hayatta kalan son takım oyunu kazanır.

Bu oyunların her ikisi de, oyun oynarken ve oyunu geliştirmeye yönelik tartışmaların yapıldığı forumlarda son derece aktif olan devasa oyuncu tabanlarına sahiptir. Bu makale, iki battle royale oyunu arasındaki temel farkların bir listesini paylaşıyor. Gelin iki popüler battle royale oyunu arasındaki farklara bir göz atalım. Bu sayede belki ikisini de oynamayanlar aralarında bir seçim yapabilir.

Kamera görüş açısı

Fortnite ve Apex Legends arasındaki en göze çarpan farklardan biri, Fortnite‘daki oyuncuların üçüncü şahıs bakış açısına sahip olması, Apex Legends oyuncularının ise birinci şahıs bakış açısına sahip olmasıdır. Sadece perspektifteki bir değişiklik, oyunun genel çekim mekaniklerini ve hareket mekaniğini etkileyebilir. Fortnite’da karakterinizi görebilirsiniz ama Apex Legends karakterinizin gözünden oyuna bakmanıza olanak tanıyor.

Hareket mekaniği

Herhangi bir battle royale oyununda hareket mekaniği önemlidir. Apex Legends’da, bir oyuncunun vurulmaktan kaçınmasının tek yolu, iyi hareket mekaniğine sahip olmak ve kayalar ve arabalar gibi nesnelerin arkasına saklanmaktır. Apex Legends‘da karakterinizin bazı hareket mekanikleri vardır. Örneğin yerde kayma gibi. Bu gibi hareketlerle vurulmaktan kaçabilir ve daha hızlı hareket edebilirsiniz.

Ancak Fortnite’ta, vurulmaktan kaçınmanıza izin veren özel bir savunma sistemi uyguladılar ve bu, inşa etme yeteneğidir. Bu nedenle, Fortnite’deki hareket oldukça basittir ve gelişmiş hareketlere yer yoktur.

Silah yuvaları

Fortnite’ta fırlatılabilir nesneler, iyileştirici öğeler, teçhizat ve silahlar için toplam beş yuva vardır. Bunun yapılması tavsiye edilmese de, oyuncular Fortnite oynarken teknik olarak beş adede kadar silah taşıyabilir. Ancak Apex Legends’ta oyuncular aynı anda yalnızca iki silah taşıyabilir.

Oyuncular, bunun için ayrı bir yuvaya sahip oldukları için Fortnite’da cephane yönetme konusunda endişelenmek zorunda değiller. Buna karşılık, Apex Legends’taki oyuncular, iyileştirici öğeler ve fırlatılabilirler için ayrı bir yuvaya sahip olmadığından, ganimetlerini yönetirken cephaneyi hesaba katmak zorunda kalacaklar.

Atış mekaniği

Apex Legends’ta hangi takımın maçı kazanacağına karar veren en önemli faktör silah becerileridir. Bununla birlikte, Fortnite’da silah becerileri önemlidir, ancak bir saniyede 90’ları çevirme yeteneğine sahip bir oyuncu, oyunların kazanılmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle Fortnite’daki atış mekanikleri, çok daha iyi atış mekaniğine sahip olan Apex Legends ile kıyaslandığında o kadar rafine değil.

Silah ve silah eklentileri

Fortnite iyi bir silah seçimine sahip olsa da, her silah sınıfında seçeneklerden yoksundur. Apex Legends, saldırı tüfeği, hafif makineli tüfek, ağır makineli tüfek, tabanca, keskin nişancı, pompalı tüfek ve Bileşik yay silah sınıfına bölünmüş 19 silaha sahiptir.

Fortnite, dürbün, stok, namlu dengeleyiciler veya genişletilmiş şarjörler gibi silah eklentileri sunmaz, ancak oyun içi silahları yükseltmek için Apex Legends’da mevcuttur.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Battle RoyalePUBGRehber

PUBG'de Senzu Fasulyesi Nasıl Alınır ve Kullanılır?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'ta görsel ses efektleri nasıl açılır?

Battle RoyaleFortnite

Fortnite'ta Emerald Axe Nasıl Alınır?

Apex LegendsRehber

Apex Legends: SSL Bağlantı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pubg Mobile Toplam Kaç Gb?