League of LegendsMoba

League of Legends Popülaritesinde Nasıl Yükseldi?

Başlangıçta League of Legends ( LoL) çok farklı bir oyundu. Bugün adil eşleştirme sistemi, anlaşılır oynanış ve istediğiniz kadar dış görünüm var. 

Ancak bazı League of Legends oyuncuları, oyunda gerçek bir kaosun olduğu bir zamanı hatırlayabilir. Gecikmeli sunucular ve buggy oynanışı – hiç kimse her gün ortaya çıkan sayısız soruna karşı bağışık değildi. Peki, League of Legends gibi bir oyun nasıl günlük olarak bu kadar yüksek aktif oyuncu sayısına ulaştı?

Riot Games’in Başarısı

Her şeyden önce, sorunların büyük bir yüzdesini ele aldığı için Riot Games’e kredi vermeliyiz. Şampiyonlar düzeltildi, eşyalar kaldırıldı ve yenileri eklendi, yeni harita özellikleri tanıtıldı. Ve sonunda şu an sahip olduğumuz Lig moduna kavuştuk. Düzenli yama güncellemeleri, hata düzeltmeleri ve derinlemesine beta testleri bunun sadece birer parçasıdır.

League of Legends kahramanları ve mor renkli bir gök yüzü görüntüsü

Kısa Sürede Sunucular Arttı, Oyun Dünyaya Yayıldı

League of Legends Kuzey Amerika’da başladı. Başlangıçta, NA sunucusu var olan tek sunucuydu. Ve Avrupa ve diğer sunucular neredeyse bir yıl sonra geldi. Ama her şeye rağmen oyuna ilgi ilk günden itibaren artarak devam etti. Nedenmiş?

Bunu League of Legends çok harika bir oyun olduğu için söyleyebiliriz. Ve yanılmış olmayız çünkü o zamanlar bu, rekabetçi video oyunları dünyasında yepyeni bir sansasyondu. Bilgi, beceri ve strateji gerektiren bir 5v5 PvP arenası.

Bunlar, Espor dünyasında LoL’ü başlatan temel şeylerdi. Ve Esports, LoL’ü hayal bile edemeyeceğimiz kadar popüler hale getirdi!

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
League of LegendsMoba

League of Legends: Arena 2v2v2v2 Modu Sıralama Sistemi Açıklaması

League of LegendsMobaRehber

League Of Legends'ta Radiant Virtue Nedir? Detaylı Açıklama

Moba

Heroes Evolved, 6. yıldönümünde oyuna eklediği içerikler

League of LegendsMobaRehber

Wild Rift siyah ekran sorunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
League of Legends hala en büyük oyun mu?