RehberRol Oyunu

Baldur’s Gate 3: Çoklu Sınıf (Multiclass) Rehberi

Baldur’s Gate 3’te tek bir kahraman içinde çeşitli sınıfları karıştırma konseptiyle mi ilgileniyorsunuz? Bu rehber sayfası, çoklu sınıf mekaniğinin arkasındaki çalışma prensiplerini anlamanıza yardımcı olacak.

Larian Studios’a göre, Baldur’s Gate 3’ün Erken Erişim aşamasında çoklu sınıf özelliği mevcut değil. Tam sürümde kullanıma sunulacak. Bu sayfadaki bilgiler açıklayıcı niteliktedir ve oyunun çıkışından sonra çoklu sınıfın detaylı bir tanımı eklenecektir.

Çoklu sınıf, Dungeons & Dragons sisteminde oyuncuların tek bir karakter için çeşitli sınıfları birleştirmesine izin veren ilginç bir mekaniktir. Farklı karakter türlerinin yeteneklerini ilginç karışımlar oluşturarak kullanmanıza olanak tanır.

Ancak, sınıfları birleştirmek belirli sınırlamalar içerir ve birkaç sonuca yol açar. Bu sayfa bunları anlamanıza yardımcı olacak.

baldurs gate 3 çoklu sınıf multiclass

Çoklu Sınıf Mekaniği

Larian Studios’un oyunun çıkışından önce sağladığı bilgilerden çoklu sınıf mekaniği hakkında bir şeyler öğrenebiliriz.

Karakteriniz her seviye atladığında, atanmış sınıfı içinde ilerleyebilir veya başka bir sınıfa geçebilecektir. Ancak, sonraki her ilerlemenin, yalnızca onlardan birinin daha fazla geliştirilebileceği anlamına geldiğini unutmamak önemlidir.

Pratikte, oyunun tam sürümünde 12 seviye sınırıyla, örneğin 7. seviye Rahip ve 5. seviye Savaşçı olan bir karakter yaratma fırsatınız olacaktır. Başka bir sınıfa yatırım yapmak, başlangıç sınıfınızın mevcut olan maksimum seviyeye ulaşmanızı engelleyecektir.

Çoklu Sınıf Mekaniğinin Gereklilikleri ve Sonuçları

Mevcut bilgilerden, başka bir sınıfın başlamasının belirli sınırlamalarla geleceğini biliyoruz. Bunlardan biri, genellikle belirli bir sınıfın ana istatistikisi olan belirli bir yeteneğin minimum seviyesine sahip olma gereksinimi olacaktır.

Çoklu sınıf bir karakter geliştirmek, aynı zamanda kahramanın yapısıyla ilişkili oldukça büyük bir risk içerir. Seviyeleri yanlış şekilde harcamanın sizi belirli anahtar becerilerden, özeliklerden veya becerilerden alıkoyabileceğini hayal etmek zor değildir. Yeni bir sınıfa başlamadan önce, karakteriniz için geliştirme planlarını düşünmeye değer.

Oynadığınız karakter beklentilerinizi karşılamıyorsa, Larian tarafından duyurulan bir NPC, deneyim puanlarını sıfırdan sıfırlamanıza ve yeniden dağıtmanıza olanak tanır.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Açık DünyaAksiyonRol Oyunu

Grand Theft Auto 6 Gelişmenin Son Aşamalarında. Rockstar Geliştiricileri Ofislere Dönüyor

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2 : Bannerlord'da Yetenekler Nasıl Sıfırlanır?

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount and Blade 2: Bannerlord'da Cellat Baltası Nasıl Elde Edilir?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2: Gambit Rehberi (Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Valheim: Değirmen Rehberi