Bildirimler
Tümünü temizle

Battlefield 2042 DirectX function "GetDeviceRemovedReason" Sorunu Nasıl Çözülür?

   RSS

0
Konu başlatıcı

Şu anda PC'de Battlefield 2042'deki en yaygın sorunlardan biri, hem AMD hem de Nvidia GPU'larında meydana gelen DirectX "GetDeviceRemovedReason" çökme hatasıdır.
Battlefield 2042'deki DirectX işlevi "GetDeviceRemovedReason" çoğunlukla AMD GPU sahiplerine oluyor ancak bazı durumlarda Nvidia GPU sahipleri de güvende değil. Yine de, Intel CPU ve Nvidia GPU'lu kişiler çökme yaşamadığından, bunun AMD donanımıyla ilgili bir sorun gibi göründüğünü belirtmekte fayda var.

Sorunu çözmeye çalışmadan önce, aşağıdaki çözümlerin yalnızca bazı oyuncular için işe yaradığını, yani çalışacağı neredeyse kesin olan ortak bir düzeltme olmadığı anlamına geldiğini unutmayın. Muhtemelen AMD ve DICE'ın çoğu oyuncu için sorunu çözecek yeni bir güncelleme yayınlamasını beklemeniz gerekecek.

Battlefield 2042'de "GetDeviceRemovedReason" kilitlenmesi için olası düzeltmeler
DDU kullanarak ekran sürücülerinizi temizleyin
En son sürücüleri indirin: AMD | Nvidia
Radeon Software veya MSI Afterburner kullanarak GPU'nuzu düşük voltajlandırmayı deneyin
BIOS'u güncelleyin ve XMP'yi devre dışı bırakın
Bindirmeleri (Origin, Steam, Discord) ve izleme yazılımını devre dışı bırakın

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu düzeltmelerin çökme konusunda size yardımcı olacağı kesin değil, ancak bazı oyuncular XMP'yi devre dışı bırakmanın sürücülerini en son sürüme güncellemenin yanı sıra onlara yardımcı olduğunu bildirdiği için yine de denemeye değer.

Battlefield 2042'nin diğer hatalarının keyfini herhangi bir çökme olmadan çıkarabilirsiniz.

Paylaş: