Overwatch 2 ve Valo...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü temizle

[Çözüldü] Overwatch 2 ve Valorant'ta Diff Ne Anlama Geliyor?

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
59 Görüntüleme
Tarık B.
(@rocknrogue)
Gönderiler: 114
Üye Admin
Konu başlatıcı
 

Çevrimiçi PVP maçlarında "Diff" anlamını öğrenmek mi merak ediyorsunuz? İşte bilmeniz gereken her şey.

Overwatch 2'deki metin sohbetiniz açıksa, birinin "diff" teriminden bahsettiğini görmüş olabilirsiniz. Benzer şekilde, Valorant oyuncuları da aynı durumla karşılaşmış olabilir. Çevrimiçi çok oyunculu FPS oyunlarında yeni olanlar için - işte şüphelerinizi giderecek hızlı bir kılavuz. OW2 ve Valorant'ta "Diff"in ne anlama geldiğine bakın.

Overwatch 2 ve Valorant'ta "Diff" ne anlama geliyor?

Diff aslında Fark anlamına gelir. Bunu söyleyen oyuncu, takımındaki belirli bir karakterin diğer takımdaki aynı karakterden daha iyi performans gösterdiğini ima ediyor. Ve böylece, takımın zaferine yol açtığını kastediyorlar.

Örneğin OW2'de Kiriko diff diyebilirken Valorant'ta Jett diff diyebilirler. Karakterleri karşılaştırıyorlar ve "diff", kendi takımları kazandıktan sonra düşmanları kızdırmak/alay etmek anlamına geliyor. Ayrıca suçu belirli bir oyuncuya atmanın ve onları eleştirmenin bir yolu. Oysa gerçekte, bir PVP senaryosundaki tüm takım galibiyet/mağlubiyetten sorumludur. Tek bir oyuncunun becerilerine indirgenemez - bireylerin aldığı kararlar, ölümün zamanı ve yeri, ekip üyeleri arasındaki koordinasyon, pozisyon alma, nişan alma becerileri ve çok daha fazlası olabilir.

Bunun size yönelik olduğunu görürseniz - cesaretiniz kırılmasın. Her çevrimiçi maç aynı şekilde yaratılmaz ve bazı iyi günler ve kötü günler vardır. Yine de herhangi bir toksisiteden kaçınmak için, sohbeti kapatmak ve yalnızca önemli bilgilere ping atmak en iyisidir.

Ping atmak, özellikle çeşitli seviyelerden oyuncuların birlikte oynayabildiği, rekabetin olmadığı bir maçta becerilerinize hakaret etmeden işinizi halleder. Bu, düşman oyuncu alay hareketlerini ciddiye almak yerine, sadece tutarlı uygulama yoluyla oyunda daha iyi olmaya odaklanmanızı sağlayacaktır.

Daha fazla içeriğin daha hızlı yayınlanması için bize destek olabilirsiniz. Teşekkür et butonu tıklandığı zaman bir kaç reklam sonra sizi oyunda.org sitesine yönlendiriyor.
TEŞEKKÜR ET

 
Gönderildi : 11/01/2023 12:22 pm
Paylaş: