Moba

Arena of Valor Afk Cezalarında Değişiklik Yaptı

Moba oyunlarının en önemli sorunu Afk olanlar için çözüm aranıyor. Oyuna giren bir oyuncu herhangi bir sebepten oyundan çıkıyor. Ya da düşüyor. Bu da kalan diğer oyuncuları etkiliyor. Hal böyleyken afk kalanlar çok can sıkıcı olabiliyor. Arena of Valor da buna çözüm için bir kaç küçük değişiklik yapmıştı.

28 Eylül Güncellemesi ile AFK oyuncular için bir takım önlemler alınmıştı! Gelin gelişen bu ”Güvenilirlik Puanı’ sistemine bir kez daha bakalım…

Rütbeli eşleşmelere girmek için gereken Güvenilirlik Skoru değiştirildi. Gerekli skor, 80’den 85’e çıkarıldı.

Güvenilirlik Skorları için günlük ödül kısıtlamaları değiştirildi. Ödülleri almak için gerekli Güvenilirlik Skoru, 90’dan 96’ya çıkarıldı.

Her AFK olma karşılığında düşülen miktar artırıldı. Kısa bir süre içinde birden fazla defa AFK olunması durumunda oyunculardan ceza olarak bir seferliğine 10 puan düşülecek.

Aynı anda birden fazla rapor edilirseniz, cezalar daha katı olacak ve kısa bir zaman aralığı içinde birden fazla defa şikayet edilirseniz eğer Güvenilirlik Skoru’nuz en fazla 10 puan düşürülecek.

Bir oyuncu özel nedenlerden dolayı oyunda durakladıysa hemen oyuna dönmesi ve devam etmesi gerekir, hemen geri dönerse, düşülen Güvenilirlik Skoru miktarını azaltabilir.
#AOV

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
League of LegendsMoba

League of Legends: Arena 2v2v2v2 Modu Sıralama Sistemi Açıklaması

League of LegendsMobaRehber

League Of Legends'ta Radiant Virtue Nedir? Detaylı Açıklama

Moba

Heroes Evolved, 6. yıldönümünde oyuna eklediği içerikler

League of LegendsMobaRehber

Wild Rift siyah ekran sorunu

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir