Moba

Arena of Valor Afk Cezalarında Değişiklik Yaptı

Moba oyunlarının en önemli sorunu Afk olanlar için çözüm aranıyor. Oyuna giren bir oyuncu herhangi bir sebepten oyundan çıkıyor. Ya da düşüyor. Bu da kalan diğer oyuncuları etkiliyor. Hal böyleyken afk kalanlar çok can sıkıcı olabiliyor. Arena of Valor da buna çözüm için bir kaç küçük değişiklik yapmıştı.

28 Eylül Güncellemesi ile AFK oyuncular için bir takım önlemler alınmıştı! Gelin gelişen bu ”Güvenilirlik Puanı’ sistemine bir kez daha bakalım…

Rütbeli eşleşmelere girmek için gereken Güvenilirlik Skoru değiştirildi. Gerekli skor, 80’den 85’e çıkarıldı.

Güvenilirlik Skorları için günlük ödül kısıtlamaları değiştirildi. Ödülleri almak için gerekli Güvenilirlik Skoru, 90’dan 96’ya çıkarıldı.

Her AFK olma karşılığında düşülen miktar artırıldı. Kısa bir süre içinde birden fazla defa AFK olunması durumunda oyunculardan ceza olarak bir seferliğine 10 puan düşülecek.

Ayrıca Bakınız:   Rise of the Kings 'te Yeni Güncellemeyle Gelen Değişiklikler

Aynı anda birden fazla rapor edilirseniz, cezalar daha katı olacak ve kısa bir zaman aralığı içinde birden fazla defa şikayet edilirseniz eğer Güvenilirlik Skoru’nuz en fazla 10 puan düşürülecek.

Bir oyuncu özel nedenlerden dolayı oyunda durakladıysa hemen oyuna dönmesi ve devam etmesi gerekir, hemen geri dönerse, düşülen Güvenilirlik Skoru miktarını azaltabilir.
#AOV

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Battle RoyaleMobaRol Oyunu

Hunter's Arena: Legends, BattleRoyale-MOBA-RPG Türündeki Oyun Testlere Başlıyor

MobaNasıl Yapılır

Mobile Legends MS Sorunu Çözümü

MobaPC

League of Legends Forumları Önümüzdeki Hafta Kapanıyor

MobaStrateji

Magic: ManaStrike Yeni Kartların ve Planeswalkersların Olduğu İlk Güncellemesini Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir