Mobil Oyun

Çin’de Bütün Gün Boyunca Oyun Oynayan Kadın Kör Oldu

Çin’de Finans sektöründe çalışan bir kadın boş zamanlarında bir oyunu oynayan kadın bir gün sürekli aynı oyunu hiç ara vermeden oynayınca gözlerinden birini kaybetti. Doktorların yaptığı açıklamaya göre gözdeki atardamarın tıkanması sonucu gözün birinin görme yetisini kaybettiği anlaşıldı. Tavsiye ise oyun oynuyorsanız bile yarım saatte bir gözlerinizi dinlendirin.

Bahsettiğimiz oyuncu ise Honor of Kings isimli moba oyununa bağımlı olduğunu bazı zamanlar bu oyun yüzünden yemek yemeyi bile unuttuğunu itiraf etti. Doktorlar ise yarım saatten daha fazla oyun oynayacaksanız dinlenin. Daha sonra devam edin ama oyun süresini yarım saatten fazla uzatmayın.

Doktorlar gözünü kaybeden kadının tedavisine devam ediyor. Muhtemelen kör olan göz bir ameliyatla açılacak ama tavsiyelere uymak gerekiyor. Bir moba oyununda normal bir maç 15 dakika civarı sürüyor. Bu demek oluyor ki bir seferde en fazla iki maç yapın. Daha sonra oyunu kapatın. 10 dakika ara verin ve sonra tekrar devam edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Moba

Riot Games, League of Legends'ta Savaşı Yavaşlatmak İstiyor

Moba

League of Legends'in Romanı Çıktı

AksiyonKorkuUzay Temalı Oyunlar

Dead Space Remake, Çıkış Tarihi

Moba

Rambo, Smite'a Geliyor, Hi-Rez doğruladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.