Mobil Oyun

Lapse: A Forgotten Future / Android Oyun Tanıtımı

Basit ama etkili ve ilgi çeken bir mobil oyun Lapse : A Forgotten Future oyunundan kısaca bahsedeceğim. Oyun basit ışığıyla ilgimi çekti. Oynaması basit ama ilerlemesi en zor oyunlardan birisi.

Lapse : A Forgotten Future temelde bir kart destesi oyunu. Lakin herhangi bir deste oluşturamıyorsunuz. Deste otomatik olarak geliyor ve ilerledikçe yeni deseler açılıyor. Deseler kişilerin cümlelerinden oluşuyor. Örneğin siz bir yöneticisiniz ve sizin yardımcınız size birşey danışıyor. Yardımcınızın bir görseli ve isteği kartın üzerinde yer alıyor.

Desteniz oluşyurulduğu zaman her kartta iki seçenek bulunuyor. Sağa ya da sola çekerek bir seçeneği yani bir cevabı seçiyorsunuz. Cevabınızı bir sonucu oluyor. Bu sonuca göre yönetim süreniz uzuyor.

Üst kısımda 4 farklı seçenek bulunuyor. Doğa, toplum, asker ve para. Verdiğiniz kararlar bu seçeneklerin gücünü arttırıyor ya da azaltıyor. Bir seçenek sıfıra indiği zaman yönetiminizde sizin ölümünüze kadar varan sonuçlara yol açıyor. Elbette yönetiminizdr bitiyor.

Oyun içinde bazı zamanlar karta göre size bonus özellikler geliyor. Bu özellikler yönetimde size güç veriyor.

Lapse : A Forgotten Future oyununda amacınız olabildiğince uzun süre yönetimde kalmak. Bu nedenle en doğru seçimleri yapmalı ve doğa, toplum, asker ve para arasındaki dengeyi en mantıklı şekilde sağlamalısınız.
Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Haber

Oyundan Haberler #3 – 7 Aralık / 11 Aralık 2020 – Oyun Haberleri

Haber

Oyundan Haberler - 30 Kas / 4 Ara 2020 - Oyun Haberleri

RehberStrateji

Total War Saga: Troy Başlangıç Rehberi

AksiyonMaceraMobil Oyun

Kart Tabanlı Savaş Oyunu INVICTUS: Lost Soul Bu Ay İçinde Çıkacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir