Mobil Oyun

Supercell 2017'de Ne Kadar Kazandı?

Mobil oyun sektörü dünya çapında hızlı bir şekilde gelişiyor. Bu sektörde öncü olan firmalar en çok karı elde ediyor. Peki bu şirketlerden biri olan Supercell 2017 yılında ne kadar kar elde etti?

Hayday, Clash Royale, Clash Of Clans, Boom Beach gibi oyunların geliştiricisi Supercell 2017 yılında yeni hiçbir oyun piyasaya sürmesini halde 2 milyar dolar gelir elde etti. Bu gelirin 810 milyon doları ise kar. Bu inanılmaz rakamlara baktığınız zaman PC, konsol y da diğer platformlar için her sene yeni bir oyun çıkartmanın ne kadar mantıksız olduğunu siz de düşünmüyor musunuz?

Sadece piyasada var olan oyunlarının oyun içi satışlarından elde edilen kar 810 milyon dolar olunca şirketlerin önem vermesi gereken sektörün mobil oyun sektörü olduğu çok açık.
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Haber

Oyundan Haberler #3 – 7 Aralık / 11 Aralık 2020 – Oyun Haberleri

Haber

Oyundan Haberler - 30 Kas / 4 Ara 2020 - Oyun Haberleri

Haber

Epic Games Store Mobil Cihazlar İçin Yayınlanacak

MobaNasıl Yapılır

Mobile Legends MS Sorunu Çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir