Gamer Tişört kategorimizden kişiye özel baskılı gamer tişörtlere göz atabilirsiniz, İyzico ve Dolap güvencesiyle kredi kartı ve dilerseniz taksitle alışveriş yapabilirsiniz.

Mobil Oyun

Mobile Legends'da Neden Ping Var? Yetkililer Açıklıyor

Açıklamaya göre Mobile Legends ‘da aslında ping yok. Oyun 0 – 100 arasında sabit tutuluyor. Açarsa müdahale ediyor. Ama siz neden sıkıntı yaşıyorsunuz? Bununla ilgili aslında yapabileceğiniz çok da birşey yok. İşte açıklamalar.

2- Bağlantı durumları Soru-Cevap

Soru: MS/Ping çok yüksek bu soruna çözüm bulun bir an önce, bu ping düzelmezse ne yapmalıyım?

Cevap: Sunucularımız sürekli olarak kontrol edilir ve ortalama 1-100 arası bir ping değerindedir sürekli zaten bu değeri aştığında otomatik olarak müdahale ediyoruz.

İnternetiniz çok hızlı olabilir ama sunucuya uzaklığınız fazlaysa bu oyunda ping oluşmasına sebep olur. Çoğu kablosuz ağ servisi sunan sağlayıcılar genellikle internet sunucularını her bölgeye bir tane sunucu kurup oradan diğer noktalara vericilerle bağlantı kurdurduğundan internetiniz hızlı olsa bile ping yüksek gelebiliyor. Mobil İnternet kullanımında ping düşüklüğünün sebebi ise çoğu baz istasyonlarında sunucu bulundurmalarıdır. MS/Ping sorunu sunucunuza uzaklığınızla alakalı durumdur. İnternet hızıyla alakalı değil. Şöyle ki; Mobil veri kullanırken 4.5G’de ping daha yüksek gelir fakat 3G kullanımında ping daha düşük gelir sebebi ise operatörün sunucusuna uzaklığınızdır. 4.5G teknolojisi yeni gelen bir teknoloji olduğundan çoğu baz istasyonunda henüz sunucusu bulunmamaktadır fakat 3G sunucuları mevcut durumda daha fazla olduğundan3G ile bağlandığınızda daha az ping görürsünüz.

Bunun için tavsiyeler ise internet sağlayıcınızla görüşmeniz.


posted from Bloggeroid

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
League of LegendsMobaRehber

League Of Legends'ta Radiant Virtue Nedir? Detaylı Açıklama

Moba

Heroes Evolved, 6. yıldönümünde oyuna eklediği içerikler

League of LegendsMobaRehber

Wild Rift siyah ekran sorunu

League of LegendsMoba

League of Legends Zor Bir Oyun Mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir