Mobil Oyun

Mobile Legends'da Neden Ping Var? Yetkililer Açıklıyor

Açıklamaya göre Mobile Legends ‘da aslında ping yok. Oyun 0 – 100 arasında sabit tutuluyor. Açarsa müdahale ediyor. Ama siz neden sıkıntı yaşıyorsunuz? Bununla ilgili aslında yapabileceğiniz çok da birşey yok. İşte açıklamalar.

2- Bağlantı durumları Soru-Cevap

Soru: MS/Ping çok yüksek bu soruna çözüm bulun bir an önce, bu ping düzelmezse ne yapmalıyım?

Cevap: Sunucularımız sürekli olarak kontrol edilir ve ortalama 1-100 arası bir ping değerindedir sürekli zaten bu değeri aştığında otomatik olarak müdahale ediyoruz.

İnternetiniz çok hızlı olabilir ama sunucuya uzaklığınız fazlaysa bu oyunda ping oluşmasına sebep olur. Çoğu kablosuz ağ servisi sunan sağlayıcılar genellikle internet sunucularını her bölgeye bir tane sunucu kurup oradan diğer noktalara vericilerle bağlantı kurdurduğundan internetiniz hızlı olsa bile ping yüksek gelebiliyor. Mobil İnternet kullanımında ping düşüklüğünün sebebi ise çoğu baz istasyonlarında sunucu bulundurmalarıdır. MS/Ping sorunu sunucunuza uzaklığınızla alakalı durumdur. İnternet hızıyla alakalı değil. Şöyle ki; Mobil veri kullanırken 4.5G’de ping daha yüksek gelir fakat 3G kullanımında ping daha düşük gelir sebebi ise operatörün sunucusuna uzaklığınızdır. 4.5G teknolojisi yeni gelen bir teknoloji olduğundan çoğu baz istasyonunda henüz sunucusu bulunmamaktadır fakat 3G sunucuları mevcut durumda daha fazla olduğundan3G ile bağlandığınızda daha az ping görürsünüz.

Bunun için tavsiyeler ise internet sağlayıcınızla görüşmeniz.


posted from Bloggeroid

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir