Mobil Oyun

Life Is Strange Mobil Oyun – Android iOS

Uzun süredir PC üzerinden oynanabilen hikaye tabanlı fantastik oyun Life Is Strange yakın zaman önce mobil sürümle karşımıza çıktı. Kontroller dışında PC sürüm ile mobil sürüm arasında oynadığım kadarıyla bir farklılık yok. Grafik olarak da mobil sürümde Life Is Strange oyunu oldukça iyi görünüyor. (Xiaomi Mi 6 Android üzerinden oynuyorum)

Life is Strange hikayesi

Hikaye örgüsü ve konusu oldukça iyi olan Life Is Strange oyunu bazı bölümleriyle beni oldukça zorlamıştır. İçerisinde çözmeniz gereken küçük bulmacalar ve sıkıntılar bile var. Benim de bunları görebileceğiniz bir kaç videom var. Yazıya ekliyorum mutlaka izleyin. Hikayeyi tamamen verirsem elbette işin tadını kaçırmış olurum. Bu nedenle yüzeysel anlatıyorum.

Life is Strange Max kimdir?

Life is Strange oyununda Max isimli bir kızı kontrol ediyoruz. Hikayenin başında olaylar başlıyor. Max doğa üstü güçlerini keşfediyor ve ileriki bölümlerde bunu kullanmayı öğreniyor. Güçlerinizi kullanırken sizlere ayrıca bir nevi bulmaca çözdürüyor. Oyunda dünyanın başına kötü bir olay gelmesi konu edilmiş. Bakalım Max dünyayı kurtarabilecek mi?

Life is Strange kontroller ve oynanış

İlk başta Max’i ve diğer etkileşilen içerikleri kontrol etmek, telefonda oynadığınız için olsa gerek biraz zor geliyor. Daha sonra alışıyorsunuz. Oyun içindeki nesnelerin ve kişilerin çoğuyla etkileşime girebiliyorsunuz. Onlara bakabiliyor, inceliyor, kişilerle etkileşime geçiyor ve Max’in hobisi nedeniyle bol bol fotoğraf çekmeniz mümkün.

Hikaye teması

Life is Strange mobil oyunun en önemli özelliklerinden birisi hikaye teması, oyuna siz Max ile yön veriyorsunuz. Konuştuğunuz kişilere sorduğunuz soruların yanında sorulan sorulara verdiğiniz cevaplar da sizin hikayenizi tamamen değiştirebiliyor. Sizi zor duruma sokabildiği gibi zor durumlardan da kurtarabiliyor. Örneğin bir sırrı paylaşıp paylaşmamak konusunda seçim hakkı size veriliyor. İki seçeneğin de farklı sonuçları oluyor. Oyuna bu şekilde yön vermeniz mümkün.

Zamanı geri alma yeteneği

Max’in doğa üstü yeteneği ile zamanı geri alabiliyor ya karşılaştığınız sorunları bu şekilde çözebiliyor ya da yaşanan kötü bir olayın yaşanmaması için önlem alabiliyorsunuz. Zamanı geri almanın da bir sınırı bulunuyor. Max, bu gücünü kullandığında yorgun düşüyor ve bir süre beklemesi gerekiyor.

Life is Strange Youtube video

Bir kaç bölüm kaydettiğim Life is Strange videolarımı buradan izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir