Hayatta KalmaMobil Oyun

Fortnite Mobile'ın Android Sıkıntısı

Fortnite PC ‘den sonra ilk kez iOS için çıkınca herkes sevindi elbet. Zaten son zamanlarda hayatta kalma oyunlarının mobile çıkması olağan birşeydi ve Fortnite ‘da bekleniyordu. İOS ‘da uzun zamandır oynanan oyunun Android sürümünün çıkması biraz sancılı oldu. Duyuruda oyunun Samsung’a özel çıkacağı söylendi. Böyle bir haksızlık yapılması tepki çekti. Sonuçta herkes Samsung kullanmıyor. Elbette diğer telefonlar içinde oyunun Android sürümünün çıkacağı doğrulandı ama Samsung cihazlar özel sürümün olacağı da açıklamaya eklendi.

Bu yaz Fortnite Mobile Android için çıktı ama süreç sancılı dedik ya, Google Play’de yayınlanmadı. Epic Games ‘in sitesinden Apk şeklinde indirilebiliyordu. Elbette Samsung’un kendi mobil içerik mağazasından Samsung için indirilebilir hale geldi. Diğer Android kullanıcıları Epic Games sitesinden oyunu indirebilir. Oyunun Beta sürümünde olduğunu ekleyelim çünkü birsürü sorundan bahsedeceğiz. Ön yargılı yakşaşmayalım.

Google Play eksikliği nedeniyle oyun Battle Royale mobil oyunları arasında zaten bir adım geriden başladı. Google Play’de olmayan oyunu arayanların hepsinin karşısına Pubg Mobile çıktı. Bu Google’ın işi mi bilemeyiz. Ama Fortnite oynamak isteyen ve oyunu Google ‘dan indirmeye çalışanların hepsi Pubg Mobile’a yönlendirildi. Zira zaten türün en başarılı örneklerinden birisi de Pubg Mobile.

Son olarak Android üzerinden oyunu oynayanlar daha doğrusu betaya katılanlar bir sürü şikayeti aralayıp duruyor. Oyunda yaşananlar oyunun çok eksik olduğunu gösteriyor. Şimdiden oyuncuların bıktıkları ve pes ettikleri noktalar var. Yalnız bunun beta olduğunu unutmayalım. Lakin Samsung için olan sütünden aynı sıkıntılı seslerin gelmediğini altını çizersek sıkıntının verilen önemden kaynaklandığını anlamak güç değil. Zira iOS içinde bu şekilde yükselen bir ses duymadık.

Son durumda Fortnite Mobile’ın bu hali ve Pubg Mobile’ın gelişimini kariılaştırırsak Fortnite’ın mobile global manada geçişinde sıkıntı yaşadığını ve ayrıca bu sıkıntı nedeniyle de olumsuz tepki aldığını söyleyebilir ve Pubg ile olan rekabetine yenik başladığını iddia edebiliriz. Sizin fikirleriniz nedir? Bizimle paylaşın.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Pubg MobileRehber

Pubg Mobile'da Başkasına Eşya Gönderme

Fortnite

iPhone'da Fortnite Oynama (2022)

Hayatta Kalma

The Long Dark, ilk ücretli DLC'sini bu yıl bir "Season Pass" şeklinde alacak

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.