Mobil Oyun

Fortnite Mobile 'dan Son Haberler

Fortnite ilgi çeken bir güncelleme aldı. Bu güncelleme ve oyuncular içindeki yankısını sizlerle paylaşıyoruz.

Mobil oyunlar arasında da en çok oynanan oyunlardan birisi olan Fortnite önemli bir geliştirme alıyor. 60fps desteği, daha verimli RAM yönetimi, kişiselleştirilebilir kontrol paneli bunlar arasında.

Video oyun kategorisinin en çok konuşulan oyunları arasında yer alan Fortnite, mobil sürümünde önemli bir geliştirmeye gidiyor. Epic Games oynanış tarafında kullanıcı deneyimini artıracak optimizasyonlar hazırladı. Fortnite güncellemesi neler sunuyor? Kasım 2018 raporuna göre yeni iyileştirmeler ekrandaki kontrol panelinde daha fazla oyuncu kontrolü, daha sürükleyici oyun tecrübesi, bellek yönetimi ve harici kumanda desteği şeklinde geliştirmelerle karşımıza çıkıyor.
Fortnite Mobile 'dan Son Haberler
Şirket bir süredir diğer marka kontrolcüleri oyunda tecrübe ettiğini açıkladı. Kumandaların oyuna en verimli yoldan uyum sağlaması için çalışmalar hızla şekilde devam ediyor. Şimdilik model açısından bir bilgi yok. Diğer yandan ekrandaki kontrol paneli daha kişiselleştirilebilir şekle getiriliyor. Anlık olarak oyuncular paneldeki özellikleri aktif veya pasif olarak düzenleyebilecekler. Bununla birlikte 3 oyun modu için 3 farklı etken olacağı da ifade ediliyor. Oynanış kısmında ise belli bir donanıma sahip modeller için 60fps desteği tecrübe ediliyor.

Ayrıca Bakınız:   23 Nisan'ı Kutlayan Mobil Oyunlardan 23 Nisan Mesajları

Şirlet fazla ısınmaya neden olmamak adına her detayıyla dikkatli olarak alaka gösteriyor. Yine herhangi bir donanım bilgisi paylaşılmadı. Son olarak Android ve iOS kısmında geliştirmeler yapılarak pek çok işletim sistemi versiyonunda kullanılan belleğin azaltılması için çalışılıyor. Özellikle oynanış süreleri uzadıkça kare oranları durağan kalabilecek. Yine kurulum ve güncelleme dosyalarının boyutlarının küçültülmesi de maksat dahilinde. Şimdilik geliştirmenin hangi vakit yayınşanavağı bilinmiyor.

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mobil Oyun

Mobile Legends Advanture Mobil RPG

Mobil Oyun

Microsoft'un xCloud Oyun Servisiyle İlgili Bazı Detaylar

Mobil Oyun

Marvel Super War, Netease'in Yeni Mobil Mobası Yakında Çıkıyor

Mobil Oyun

Ücretsiz Minecraft, Tarayıcıdan Oyna

Mobil Oyunlardan Ücretsiz Haber Alın

Mobil oyun haberleri, mobil oyun incelemeleri, hata çözümleri, etkinlikler ve güncellemelerle ilgili bilgilendirilmek, yeni oyunları keşfetmek için abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir