Mobil Oyun

Fortnite Mobile 'dan Son Haberler

Fortnite ilgi çeken bir güncelleme aldı. Bu güncelleme ve oyuncular içindeki yankısını sizlerle paylaşıyoruz.

Mobil oyunlar arasında da en çok oynanan oyunlardan birisi olan Fortnite önemli bir geliştirme alıyor. 60fps desteği, daha verimli RAM yönetimi, kişiselleştirilebilir kontrol paneli bunlar arasında.

Video oyun kategorisinin en çok konuşulan oyunları arasında yer alan Fortnite, mobil sürümünde önemli bir geliştirmeye gidiyor. Epic Games oynanış tarafında kullanıcı deneyimini artıracak optimizasyonlar hazırladı. Fortnite güncellemesi neler sunuyor? Kasım 2018 raporuna göre yeni iyileştirmeler ekrandaki kontrol panelinde daha fazla oyuncu kontrolü, daha sürükleyici oyun tecrübesi, bellek yönetimi ve harici kumanda desteği şeklinde geliştirmelerle karşımıza çıkıyor.

Şirket bir süredir diğer marka kontrolcüleri oyunda tecrübe ettiğini açıkladı. Kumandaların oyuna en verimli yoldan uyum sağlaması için çalışmalar hızla şekilde devam ediyor. Şimdilik model açısından bir bilgi yok. Diğer yandan ekrandaki kontrol paneli daha kişiselleştirilebilir şekle getiriliyor. Anlık olarak oyuncular paneldeki özellikleri aktif veya pasif olarak düzenleyebilecekler. Bununla birlikte 3 oyun modu için 3 farklı etken olacağı da ifade ediliyor. Oynanış kısmında ise belli bir donanıma sahip modeller için 60fps desteği tecrübe ediliyor.

Şirlet fazla ısınmaya neden olmamak adına her detayıyla dikkatli olarak alaka gösteriyor. Yine herhangi bir donanım bilgisi paylaşılmadı. Son olarak Android ve iOS kısmında geliştirmeler yapılarak pek çok işletim sistemi versiyonunda kullanılan belleğin azaltılması için çalışılıyor. Özellikle oynanış süreleri uzadıkça kare oranları durağan kalabilecek. Yine kurulum ve güncelleme dosyalarının boyutlarının küçültülmesi de maksat dahilinde. Şimdilik geliştirmenin hangi vakit yayınşanavağı bilinmiyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir