Mobil OyunSpor Oyunları

Oyun İçin Telefon Mate 20 Pro

Telefon sektörü kendini geliştirmeye devam ederken oyuncular arasında da özel telefonlar ilgi görüyor. Telefonun performansı daha çok oyun performansıyla ortaya konuyor. Sizlere bu yazıda oyun canavarı bir cihazdan bahsedeceğiz.
Oyuncu telefonu satın alırken nelere bakarsınız
Bir akıllı cep satın alırken tabi olarak her açıdan ondan tam verimlilik almak en önemli niyetimiz. Sadece şekli ve lensleriyle değil, aynı zamanda işlemci performansı, grafik işlemci performansı, pil kapasitesi, internet veri transferi hızı ve tabi olarak ekran kalitesi de harcadığımızı dibine kadar hak etmeli.
Mate 20 Pro genel tanıtım
Spesifik olarak mobil oyunlara ilginiz varsa beklentilerinizi Mate 20 Pro karşılayabiliyor. Zira mobil oyuncuların bir akıllı telefondan beklentilerinin başında; işlemci, ekran özellikleri, uzun pil ömrü ve internet hızı geliyor. Mate 20 Pro da tam bu açıdan, akıllı telefonlar arasında zirveye yerleşiyor.

Mate 20 Pro ile e-Spor
Oyunculuk bundan sonra dijital sporlar arasındaki yerini sağlamlaştırmışken, mobil alanda da taraftarını edinmiş durumda. Gelecek dönemde, PUBG gibi yüksek grafik gerektiren oyunlar mobil alanda daha fazla yaygınlaşacak. Mobil cihazlardan talepler ise kuşku yok ki bununla doğru orantılı olarak gelişecek. Mate 20 Pro da tam manasıyla bunu sunuyor.
Mate 20 Pro oyun ve pil performansı
Kirin 980 işlemcisi ile birlikte % 75 oranında daha yüksek performans gösteren Mate 20 Pro, grafik işlem performansında da % 46’lık bir performans artışı sağlamış durumda. Mobil oyunlarda pil ömrü vazgeçilmezlerden, tam % 178’lik bir GPU güç verimliliği gösteren cihaz, daha uzun oyun süresi sağlıyor.

Oyun takılmalarına çözüm
Performans tamam, pil tamam ama internet ne olacak? Oyunların çoğu online ve internet gerektiriyor. Çoğu saliselere ihtiyaç duyuyor. Bu gibi oyunlar için sizi hiç üzmeyecek cihaz Mate 20 Pro. 1.4 Gbps LTE Cat.21 destekli bir akıllı telefon olmasıyla, online oyunlarda internet tabanlı gecikmelere engel oluyor.

Mate 20 Pro ekran özellikleri**
Oyunlardan zevk almanıza vesile olacak son etken ise ekran büyüklüğü. 6.39 inç boyutunda, 19.5:9 görüntü oranı sağlayan, 1440×3120 piksel çözünürlüğünde geniş AMOLED ekranı ile daha fazla yer, daha canlı görüntü ve daha çekici bir oyun tecrübesi, Mate 20 Pro’da oyuncuları bekliyor.
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Haber

Avatar: Frontiers of Pandora sadece ışın izleme ile çalışacak

Hack & Slash

Lost Ark Avrupa Ne Zaman Çıkıyor?

Mobil Oyun

TiM: Gizli Tehlike Yazı Tabanlı Macera RPG

Haber

Oyundan Haberler #3 – 7 Aralık / 11 Aralık 2020 – Oyun Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir